AKCIJA „MŪSŲ GERUMAS – IŠSAUGOS PASAULĮ“

Tęsdami socialinio bendradarbiavimo projektą su lopšeliu-darželiu „Klumpelė“, Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokytojai ir mokiniai gegužės 10 dieną organizavo Kauno m. ir Kauno rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų edukacinę-kūrybinę akciją „Mūsų gerumas – išsaugos pasaulį“. Į mūsų progimnaziją atvyko mažieji darželinukai iš 6 darželių, kuriuos rūpestingai kuravo mūsų aštuntokai.  Akcijos tikslas – orientuoti vaikus į gilią meilę ir pagarbą aplinkai bei jos tvarumui, nes tik švarioje ir saugioje aplinkoje gali užaugti sveiki ir atsakingi vaikai. Darželių komandos ir mūsų progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupė atliko sumanumo užduotis, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais bei patirtines užduotis.  Progimnazijos kiemelyje darželinukai dalyvavo gamtos piešimo plenere, kur kūrybiškai savo piešiniuose atskleidė tikrąjį gamtos grožį. Aktyviai ir draugiškai komandos rungtyniavo ir žaismingose estafetėse, kuriose reikėjo gelbėti draugą, saugiai keliauti per pelkę, greitai ir tiksliai „pasodinti“ kankorėžius. Smagią dienos popietę užbaigėme ekologiniu madų šou. Kiekvienas akcijos dalyvis, padedamas kuruojančio aštuntoko, savo išradingai sukurtą iš plastikinių maišelių „kostiumą“ dekoravo prasmingu žodžiu ar fraze apie gamtosaugą. Tada vyko akcijos dalyvių paradas, apdovanojimas akcijos padėkomis su komandos nuotrauka.

Tikimės, kad ši akcija paskatins vaikų atsakomybę ir savimonę – įsipareigoti kiekvienam saugoti mus supantį pasaulį, nes tik mūsų gerumas – išsaugos pasaulį!

Kristina Ališauskienė