EDUKACINĖ EKSPEDICIJA „SVEIKAS, SAUGUS, SUMANUS VAIKAS – SĖKMĖS TILTAS Į ATEITĮ“

„Sveiki, TREČIOKAI, atvykę į Kauno šv. Kazimiero progimnaziją! Ar mėgstate keliauti, ieškoti, pažinti ir atrasti nuostabiausius pasaulio reiškinius, įveikti sudėtingus iššūkius? Jeigu Jūsų atsakymas teigiamas, tai atvykote kaip tik čia, į edukacinę ekspediciją, kur patirsite atradimų džiaugsmą mokantis netradiciškai netradicinėse aplinkose,  asmeninę savivertę bendradarbiaujant, atskleisite savo žinias ir gebėjimus iššūkiuose.“

Kovo 21 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijoje organizavome Kauno m. bendrojo ugdymo mokyklų 3 klasių mokinių edukacinę ekspediciją „Sveikas, saugus, sumanus vaikas – sėkmės tiltas į ateitį“. Edukacinėje ekspedicijoje dalyvavo 10 Kauno miesto ugdymo įstaigų, tačiau trečiokai nesivaržė tarpusavyje. Kiekvienos mokyklos komanda registracijoje gavo 5 spalvų dalyvių korteles. Visi renginio dalyviai, turintys Geltonas korteles, sudarė – Geltonąją komandą, Raudonas korteles, sudarė – Raudonąją komandą, Mėlynas korteles – Mėlynąją komandą, Žalias korteles – Žaliąją komandą ir Auksines korteles – Auksinę komandą. Šios netradicinės komandos buvo pakviestos į pažinimo ir atradimų ekspediciją keliauti klaidžiais Komandos formavimo, Robotikos, Eksperimentų, Interaktyvios viktorinos bei žaidybinių anglų kalbos užduočių labirintais. Kiekvienas ekspedicijos dalyvis gavo Ekspedicijos pasą, kuriame buvo žymimos aplankytos erdvės ir atliktos užduotys.

Žaidimo ,,Didysis Benas“ erdvėje mokiniai drauge dėliojo dėlionę, atliko užduotis, pritaikydami savo anglų kalbos žinias, iš žodžių surinko sakinius, kūrė pasakojimą apie Angliją bei dainavo draugystės dainelę. Kiekviena sėkmingai atlikta užduotis komandai suteikė galimybę dekoruoti ,,Didijį Beną“ Sėkmės plytomis. Mokiniai džiaugėsi, kad jiems pavyko atlikti visas užduotis ir papuošti ,,Didijį Beną“ savo anglų kalbos žinių plytomis.

Atkeliavus į progimnazijos Išmaniąją klasę ekspedicijos dalyvių laukė „Monstriukų viktorina“. Trečiokai drąsiai sėdo prie kompiuterių ir, pasitelkę savo sumanumą, atidumą bei loginį mąstymą, „augino monstriukus“, kurie viktorinos pabaigoje, radus visus teisingus atsakymus, nuoširdžiai šypsojosi interaktyvioje lentoje. Čia mokiniai sužinojo daug naujų dalykų, bendradarbiavo su bendraamžiais iš kitų mokyklų, keitėsi informacija bei susidraugavo.

Auksinėje zonoje ekspedicijos dalyvių laukė Robotikos mūšiai. Progimnazijos Robotikos būrelio mokiniai parodė tris pačių pagamintus ir suprogramuotus robotus – šuniukus, kurie moka loti, kramtyti kaulą bei miegodami parpti, pristatė robotuką Zniapą, kuris vaikšto, šoka ir tiesdamas kaklą su burna bando pagauti žmogų, taip pat pademonstravo robotą, kuris geba lipti laiptais. Tada trečiokai pasiskirstė į dvi grupeles ir kibo į darbą – sukonstruoti robotą kovotoją bei paleisti robotukus į kovos lauką. Mokiniams veikla labai patiko ir neprailgo. Kai  reikėjo išeiti, nė viena komanda nenorėjo palikti kabineto ir teiravosi, ar tikrai jau reikia išeiti?

Eksperimentų dirbtuvėse mokinius pasitiko Profesorius Atradėjas ir jo asistentės.  Profesorius su mokiniais atliko įvairius bandymus su vandeniu ir kitomis priemonėmis, kurias kiekvienas gali rasti savo namų virtuvėje. Vaikams didelį įspūdį padarė Profesoriaus pademonstruotas fontanas. Patys mokiniai išmoko pripūsti balioną, užmovę jį ant butelio, į kurį buvo įpilta acto bei sodos, stebėjo, kaip išsiskleidžia pamerktas į vandenį jų pačių išlankstytas iš popieriaus lelijos žiedas. Išbandė  nevirto kiaušinio tvirtumą, spausdami ir nesuspausdami jo delne. Tikimės, kad mažieji ekspedicijos dalyviai galės išmoktais eksperimentais pasidalinti su savo draugais ir tėveliais.

Sporto salėje ekspedicijos dalyviai dalyvavo komandos formavimo žaidimuose. Vaikai ne tik atliko susitarimų ir bendradarbiavimo reikalaujančias motorines užduotis, bet ir išsikėlė sau tobulėjimo iššūkius, kuriuos drauge sėkmingai įveikė. Trečiokai tikrai gavo puikias komunikavimo ir komandos formavimo įgūdžių pamokas.

Draugystę geriausiai stiprina bendra veikla. Tad šokio mokytoja pakvietė visus ekspedicijos dalyvius ir svečius įsijungti į paskutinę veiklą – Flash mobą „Draugystė“. Tačiau mokinukų laukė dar keli siurprizai: edukacinę ekspediciją priminsianti nuotrauka ir didžiulis šventinis tortas!

Tikime, kad edukacinės ekspedicijos dalyviai patyrė, kad išmokstama geriausiai, kai mokomasi linksmai!!!

Filomena Beleškevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui