ERASMUS PROJEKTAS „MŪSŲ NAMAI TURI DAUG BENDRA“

Spalio 3-7 dienomis mūsų progimnazijoje viešėjo Erasmus+ projekto „Our homes have much in common“ („Mūsų namai turi daug bendra“) partneriai iš Čekijos Respublikos, Turkijos ir Graikijos. Sulaukėme 9 mokytojų ir 18 mokinių komandos, kuriuos pirmadienio rytą pasitikome pagal lietuviškas tradicijas – su duona ir druska, „Kepurinės“ šokiu ir džiugiu koncertu.

Savaitė buvo intensyvi ir turtinga prasmingomis veiklomis! Visų projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniai inscenizavo savo šalies pasakas, dainavo lopšines, dalyvavo komandos formavimo veiklose (mokytoja Aneta I., pavaduotoja Filomena B.), edukacinėse – kultūrinėse dirbtuvėse, kurių metu vėrė apyrankes iš gintariukų (mokytoja Aurelija I.), rišo „Sapnų gaudykles” (mokytoja Drąsutė Z.), 3D pieštukais piešė Lietuvos kontūrą (mokytoja Agnė E.), žaidė komandinį Kauno pažinimo edukacinį žaidimą. Svečiai – mokiniai – turėjo galimybę du vakarus praleisti bendraamžių iš mūsų progimnazijos šeimose.
Mokytojams buvo pristatyta Lietuvos švietimo sistema, mūsų progimnazijos savitumas, vyko diskusija apie projekte dalyvaujančių šalių švietimo sistemų panašumus ir skirtumus (direktorė Palmira T., pavaduotojas Olivijus S., projekto koordinatorė mokytoja Asta M.). „Lino kelio” ekspozicijos erdvėje svečiai klausė pasakojimo apie gintarą (ne tik kilmę, bet ir naudą sveikatai), degustavo gintaro vandens, išbandė kremo su gintaru švelnumą, grožėjosi gausia gintaro dirbinių paroda bei džiaugėsi dovanų gauta gintaro apyranke (mokytojos Jurgita O. ir Rima M.). Svečiai stebėjo pamokas, kurias įvairiose progimnazijos erdvėse vedė mūsų mokytojai: mokytoja Milda S. – STEAM laboratorijos, mokytojos Leonija P. ir Danguolė K. – pasaulio pažinimo, mokytoja Rūta M. – matematikos, mokytoja Kristina A. – tikybos, mokytoja Audronė B. – lietuvių kalbos ir literatūros, mokytoja Daiva J. – istorijos pamokas. Mūsų mokytojų kompetencija ir kūrybiškumas, mokinių aktyvumas sužavėjo svečius, vyko diskusijos ir stebėtų pamokų aptarimai. Dėkojame mokytojoms už praktinį pasidalinimą gerąja savo darbo patirtimi su užsienio šalių kolegomis!
Svečiams paruošėme ir lietuviškų nacionalinių patiekalų vaišes, už kurių įvairovę ir turtingumą dėkojame Tėveliams!
Kartu paminėjome ir tarptautinę mokytojų dieną!
Svečių vizitą Lietuvoje įprasminome ir kultūriniu, istoriniu šalies pažinimu: keliavome į Vilnių, Trakus, Merkinę, Druskininkus. Kepėme tradicinį lietuvišką šakotį, kūrėme ir gaminome šokoladinių saldainių asorti.
Sertifikatų teikimo akimirkas papuošė mūsų mokinių koncertas ir, žinoma, šventinis projekto tortas!
Prasmingomis veiklomis, aktyviu pažinimu turtinga savaitė prabėgo akimirksniu! Išsiskyrimo akimirkas lydėjo mokinių ašaros, atsisveikinant su svečių šalių draugais, ir jaukūs apsikabinimai! Svečiai dėkojo mūsų bendruomenei už ypatingą svetingumą ir rūpestingumą, dalykišką bendradarbiavimą ir nuoširdų bendravimą, jaukių bendrystės emocijų kūrimą!
Džiaugiamės bei didžiuojamės galimybe prasmingai bendradarbiauti, tobulėti ir augti!
Palmira, direktorė,
Asta, projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Paskelbta 2022-10-22