KAUNO MIESTO MOKINIŲ VIKTORINA „IŠ PRAEITIES VERSMIŲ…“

Tautiškumo požymiai – tai kalba, istorinė atmintis, etninė kultūra. Apie šiuos, pačius svarbiausius ir esminius tautinio savitumo ženklus, balandžio 13 d. žiniomis, patirtimi ir kūrybiškumu dalijosi Kauno miesto 7-tų klasių mokiniai etnokultūrinėje viktorinoje „Iš praeities versmių…“. Kalendorinės šventės ir kasdieniai darbai, burtai, apeigos, tradicijos ir papročiai, namų apyvokos rakandai ir etnografiniai muziejai bei asmenybės, įprasminančios mūsų istoriją – visa tai atsispindėjo viktorinos užduotyse.  Viktorinos tikslas – skatinti mokinius domėtis savo tautos praeitimi, ugdyti pagarbą kultūriniam palikimui. Stebint  mokinių pasirodymus ir vertinant užduočių atsakymus, galima drąsiai teigti, kad garbinga lietuvių istorija ir tautinis savitumas rūpi jaunajai kartai.    Džiaugiamės, kad mūsų progimnazijos mokinių žinios ir gebėjimai buvo įvertinti antros vietos diplomu. Progimnaziją atstovavo Eva Ivanauskaitė, Gabrielė Cybaitė, Rėjus Paulauskas bei Mantas Mišauskas.

Viktoriną rengė lietuvių kalbos mokytoja A. Bartninkienė ir istorijos mokytoja D. Jakučionienė