KAUNO ŠV. KAZIMIERO PROGIMNAZIJOS „KALĖDŲ KARAVANAS“

Tikroji šviesa yra kurstoma mūsų širdyse  meilės ir gailestingumo darbais. Kiekvienas savo šviesa galime uždegti kitą ir taip nušviesti visą aplinkinį pasaulį.

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos bendruomenė gruodžio 20 d. išsiruošė į „Kalėdinį karavaną“. Tai tradicinė bendruomenės projekto „Kalėdų medis pražydo“ labdaros akcija „Sušildykime savo širdies šiluma vienišą žmogų“, kurios metu visų klasių atstovai mokiniai aplanko Sargėnų-Vytėnų mikrorajono vienišus senolius bei įteikia  jiems mokinių šeimų, mokytojų paaukotas dovanėles. Visiems seneliams dovanojame ir tradiciniame progimnazijos bendruomenės „Kūčiukų kepimo vakare“ mokinukų ir jų tėvelių rankomis bei širdimis iškeptų kūčiukų maišelius.

Akistatos su šiais senais žmonėmis akimirkos vaikams palieka neišdildomą įspūdį, o senelių akyse sužibusios padėkos ašaros – praturtina mūsų sielas gerumu, altruizmu bei meile. Devyniasdešimtmetės senolės skaitomos eilės, kiekviename kukliame butelyje vaikų laukiančios iš širdies parengtos vaišės, šviesūs ir prasmingi senolių pamokymai, diskusijos su mokiniais apie politiką ir gyvenimą, neišsenkantis tikėjimas, kad gyvenimas yra gražus – tai dovanos, kurias mokiniai šiandien gavo dalindamiesi gerumu su 14 nuostabių žmonių.

Dalinantis savo rankų darbais ir šiluma auginama asmeninė branda ir meilė artimui, kas kalėdines dovanas padaro jaukesnėmis ir brangesnėmis.

Filomena Beleškevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui