KAZIUKO MUGĖ

Metų ratas sukasi nesustodamas ir, pasak K. Donelaičio, „jau saulelė atkopdama budino svietą ir žiemos šaltus pargriaudama juokės“. Nors už lango dar boluoja sniegas ir naktys primena gilų viduržiemį, kalendorius vis dėlto skelbia, kad pavasaris žengia jei ne į kiemus, tai į mūsų namus ir širdis. Kovo  4-ąją  švenčiame Kazimierines. Todėl šiandien mokykloje linksmai šurmuliavusi tradicinė Kaziuko mugė pavasariškai nuteikė ne vieną. Šios šventės  laukia  ir mokiniai, ir tėveliai. Vaikai nuklojo stalus  savarankiškai ar kartu su tėveliais ir seneliais pagamintais rankdarbiais ir skanėstais. Pirkėjų akis džiugino medžio, siūlų dirbiniai, karoliukų vėriniai, papuošalai,  piešiniai ir gėlių kompozicijos, o labiausiai visus viliojo įvairūs gardumynai. Mugės senbuviai jau žino kaip girti, siūlyti savo prekę, todėl jiems sekėsi puikiai. Jauniesiems pardavėjams reikėjo labiau pasistengti. Bet pirkėjai buvo dosnūs, todėl iš mugės tuščiomis išėjusių nebuvo.

Audronė Bartninkienė, lietuvių kalbos mokytoja