KONKURSAS „FAIR PLAY SPORTE IR GYVENIME“

Gruodžio 12 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazija jau penktą kartą organizavo  konkursą „Fair Play sporte ir gyvenime“ Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų 6-7 klasių mokiniams.

Fair Play vadovaujasi lygiomis galimybėmis ir visiška pagarba žaidimo taisyklėms, draugiška konkurencija ir riteriškais poelgiais tarp oponentų. Fair Play reiškia kur kas daugiau negu taisyklių laikymasis. Konkurso „Fair Play sporte ir gyvenime“ tikslas ne tik patikrinti mokinių žinias ir vertybines nuostatas, bet ir šviesti bei ugdyti harmoningą asmenybę olimpinės filosofijos dvasia. Juk sportas gali turėti paprasčiausią tikslą: džiaugsmą, malonumą, juokavimą, linksmumą. Sportas ne tik patrauklus reginys, bet ir vertybių šaltinis.

Į konkursą atvyko Lietuvos dziudo imtynininkas Lietuvos Fair Play komiteto prezidentas,  2000 m. ir 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvis, Pasaulio bei Europos čempionatų prizininkas Marius Paškevičius, kuris papasakojo mokiniams, kad kartais kilnus ir garbingas elgesys sporto aikštėse ir už jų ribų būna vertingesnis net už pergales.

“…čempionas yra daug daugiau, negu žmogus, kuris pirmas kirto finišo liniją. Čempionas yra daugiau negu nugalėtojas. Čempionas yra tas, kuris gerbia taisykles, griežtai pasisako prieš dopingą, ir rungiasi kilnaus elgesio dvasioje”, – tokiais žodžiais konkurso dalyvius pasveikino Lietuvos lengvaatletis, 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis Tomas Bardauskas. Tik iš stovyklos Ispanijoje sugrįžęs geriausias Lietuvos burlentininkas Juozas Bernotas, dviejų olimpinių žaidynių dalyvis, teigė, kad „Olimpinėse žaidynėse svarbiausia dalyvauti, o ne laimėti. Ir didžiausias grožis slypi ne pergalėje, o kovoje.“

Garsių sportininkų linkėjimų lydimos konkurse dalyvavo 9 Kauno m. bendrojo ugdymo mokyklų komandos. Sėkmingiausiai pasirodė KTU inžinerijos licėjaus gimnazija, antrąją vietą laimėjo Rokų gimnazijos mokiniai, trečioji vieta atiteko Šv, Kazimiero progimnazijos komandai. Mūsų progimnazijos komandos garbę gynė septintokai Monika Ulanavičiūtė, Saulė Stankutė, Gabrielė Aleknaitė, Benas Juravičius, Vilius Kemzūra bei šeštokai Rugilė Jarmalavičiūtė, Rokas Petraitis ir Rokas Šapalas.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos kilnaus elgesio komiteto padėkomis, o nugalėtojai ir prizininkai – diplomais ir asmeninėmis dovanomis.

Baigiamasis konkurso akcentas – kūrybinės dirbtuvės, kuriose mokiniai gamino stilizuotą vertybių medį, kurį išdabino vertybių, patirtų šiame renginyje, lapais.

Filomena Beleškevičienė,

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, kūno kultūros mokytoja ekspertė