MISIJŲ MĖNUO

Spalio mėnesį tradiciškai Popiežius Pranciškus kviečia kiekvieną džiaugtis ir atrasti savo misiją pasaulyje. Tad pilna džiugesio, atradimų ir patirties praėjusi savaitė mūsų mokykloje buvo skirta Misijų mėnesiui. Savaitę „Jaunieji Kazimieriečiai“ pradėjo (Šilainių) Šv. Dvasios parapijos tikybos mokytojų organizuojamu orientaciniu žygiu po senamiesčio šventoves. Žygis mokinius skatino pažinti, pajusti tikėjimo istorijos dvasią ir dalintis bendrystę. Džiaugiamės ir esame dėkingi svetingai priėmus, šilta arbata ir nuoširdžiu žodžiu pasidalinus Kauno Arkivyskupijos Jaunimo centro atstovėms Eglei ir Marijai.
Antradienį – ketvirtadienį tikybos 6-8 kl. pamokose lankėsi misionieriai, šiuo metu gyvenantys Kaune. „Dievas kviečia į misiją kiekvieną žmogų“ tikėjimo liudijimais dalijosi kun. broliai redemptoristai Peteris Hertelis ir Rastislavas Dluhy iš Slovakijos. Broliai vienuoliai atlieka kapelionų tarnystę Vytauto Didžiojo universitete ir kalėjime Pravieniškėse.
Misionierius, Kauno mažesniųjų brolių kapucinų vienuolyno vyresnysis br. Petras Komorniczakas OFM Cap, atvykęs iš Lenkijos, dalijosi su mokiniais turtinga patirtimi keliaujant Afrikoje ir Indijoje. „Vienuolis negali būti vienas su savimi, jis turi būti bendruomenėje ir santykyje su kitu“.
Penktadienį vykusios katechetinės Šv. Mišios su 3b kl. mokiniais vainikavo savaitę. „Gailestingumo darbais džiuginti vienas kitą“ – kun. Sigito Jurkšto paraginimu esame įkvėpti ir toliau išlikti atviriems savo misijų paieškose.
Atraskime misiją dalintis gerumu, gyvu tikėjimu, nuoširdžia šypsena ir paslaugumu.
Dorinio ugdymo mokytoja Kristina

Paskelbta 2021-10-28