MOKINIŲ VIEŠNAGĖ MAIRONIO LIETUVIŲ LITERATŪROS MUZIEJUJE

Prisimindami tautos Dainių – Maironį, ir, minint jo 155-ąsias gimimo metines,  aštuntokai ir septintokai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis  dalyvavo netradicinėje pamokoje – viešnagėje kunigo ir poeto Maironio namuose – lietuvių literatūros muziejuje.

Mokiniai išgirdo daug įdomių dalykų apie   Maironio asmenybę bei kūrybinį palikimą, netradiciškai  susipažino su muziejaus erdvėmis, parodomis, rašytojo asmeniniais daiktais ir meno kūriniais. Išklausę įdomių pasakojimų ir prisiminimų apie tautos atgimimo šauklį, mokiniai turėjo atlikti tam tikras užduotis. Pamoka vyko sklandžiai, netradiciškai, mokiniai liko patenkinti ir kartu nustebę, išgirdę įdomių Maironio gyvenimo subtilybių.

7-8 klasių mokiniai, grįžę mokyklon, rašė laišką Maironiui. Kokių klausimų, abejonių kilo artimiau susipažinus su rašytojo asmenybe ir gyvenimo būdu  XXI-ojo amžiaus paaugliams? Ar lietuvaičiai šiandien galėtų drąsiai teigti, kad Maironio puoselėjamos vertybės kūriniuose ir darbuose dar aktualios mums – mokiniams, tėvams – visiems…

Lietuvių kalbos mokytoja A. Bartninkienė