MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Mokslo ir žinių dieną Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokinius, mokytojus bei tėvelius pasitiko jubiliejinis – keturiasdešimtasis skambutis. Bėgantis laikas primena, koks nuostabus gyvenimas, kai trumpam sustojame ir tiesiog mėgaujamės buvimu čia ir dabar, kai džiaugiamės viskuo, kas yra aplink, kai matome stebuklus paprastuose dalykuose. Tad šventinį rugsėjo 3 – osios rytą pradėjome netradiciškai – nuotaikinga mokytojų daina „Mūsų linksmas gyvenimas“. Laimės ir sėkmės receptais su mokiniais dalinosi renginio vedantieji – buvusi mokyklos mokinė, Lietuvos Respublikos Seimo nario padėjėja, VšĮ „Gerumo rankos” komandos narė Gabrielė Markūnaitė bei ketvirtokai Herkus ir Kipras Žirguliai. Prasmingomis eilėmis susirinkusius džiugino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro projektų vadybininkas, aktorius bei buvęs mūsų mokyklos abiturientas Arnoldas Augustaitis. Gerumo vertybių spindulius visiems paskleidė buvusi mokyklos mokinė, mama Loreta Stravinskienė su dukra Monika ir sūnumi Luku. Susirinkusius džiugino mūsų mokiniai – balerina Rusnė Juravičiūtė, sportinių šokių šokėjas Tautvydas Kalvinskas su partnere, saksafonistas Marius Variakojis. Klebonas kunigas Žydrūnas Paulauskas linkėjo visiems prasmingų metų, keliaujant pažinimo keliu. Žinoma, ši diena – didžiausia šventė pirmokams bei jų tėveliams. Mūsų bendruomenės mažiausieji ne tik deklamavo eilėraščius, tačiau ir linksmai šoko „Piratų šokį“. Mokinius, jų tėvelius bei mokytojus į klases palydėjo simbolinis „muilo burbulų lietus“, simbolizuojantis vaikystės džiaugsmą, skrydžio laisvę bei būties laikinumą… Progimnazijos direktorė Palmira Talijūnienė palinkėjo kiekvienam džiaugtis kiekviena šios dienos akimirka – įstabiausiu ir unikaliausiu Laiko kūriniu.

Iš akimirkų susidėlioja Mūsų Laikas, Mūsų Buvimas Žemėje, Mūsų Būties Prasmė. Akimirka prasmingesnė už valandas ir metus. Tai tobuliausia Laiko išraiška, skaičiuojama šiomis mažomis dalelytėmis, kurių neįvardija jokie tarptautiniai matavimo vienetai. Šių akimirkų vėrinys – yra Jūsų ir mūsų Gyvenimas!