NETRADICINĖ PAMOKA „DARAKTORINĖ XIX A. MOKYKLA“

Kovo 28 d. progimnazijos penktokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja A. Bartninkiene ir klasės vadove R. Maroziene vyko į Lietuvos švietimo istorijos muziejų. Ten dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje ,,Daraktorinė (slaptoji) XIX a. mokykla“. Neseniai minėjome Knygnešio dieną, kartu su mokiniais kalbėjome apie sudėtingą spaudos draudimo laikotarpį, todėl netradicinė žaidimo – inscenizacijos forma organizuota pamoka buvo skirta jų žinioms pagilinti. Mokiniai persikėlė į XIX amžių ir patyrė slaptosios mokyklos mokinio dalią, mokėsi skaityti iš ,,Elementoriaus“, susipažino su to laikmečio mokymosi priemonėmis, praėjo rizikingu knygnešio keliu, įvertino be galo pasiaukojantį daraktoriaus darbą, aktyviai dalyvavo diskusijoje.

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Bartninkienė