PASAULINĖ KNYGOS DIENA

Viena žymiausių vaikų rašytojų pasaulyje A. Lindgren sako, kad „daugybei žmonių knygos reikalingos kaip duona ir druska. Ir taip bus, kad ir kiek išrastume įmantrių kasečių, televizorių ar kitų pakaitalų…“  Tuo šiandien, balandžio 23-ąją, įsitikinome, kai pakvietėme mokinius dalyvauti akcijoje „Augu skaitydamas“ kartu paminėdami ir Pasaulinę knygos dieną.  Į poilsio erdves rinkosi skaitytojai,  rankose nešdamiesi  knygą. Patiems mažiausiems pasakas skaitė bibliotekos vedėja R. Rutkauskienė, vyresnieji pradinukai skaitė mažesniems, o kiti progimnazijos mokiniai kartu su lietuvių k. mokytojomis A. Bartninkiene ir V. Visockiene,  džiaugdamiesi tyla ir skaitančiųjų draugija, patys  paniro į knygų pasaulį. Kodėl verta skaityti? Mokiniai noriai dalijosi įspūdžiais apie skaitymo malonumus,  „matavo“ skaitytojo ūgį pagal perskaitytų knygų skaičių. Džiugu buvo klausyti, kad  mokiniai, kurie paima knygą į rankas niekieno neverčiami, yra puikūs sportininkai, muzikantai, pažangūs mokiniai. Jie teigia, jog būtent skaitymas, o ne televizorius ar socialinė medija, leidžia labiau atsipalaiduoti.

Lietuvių k. mokytoja A. Bartninkienė