PROGIMNAZIJOS MOKINIŲ KELIONĖ Į ŠILUVĄ

Šiluvos bažnyčia – bene pirmoji Lietuvoje Marijos Gimimo titulą turinti šventovė. Jos atlaidai, liaudiškai – Šilinės, švęsti dar prieš Dievo Motinos pasirodymą. Šilinės – tai proga, kai iš visų Lietuvos kampelių pajuda žmonės ir susitinka prie Švč. Mergelės Marijos kojų, pabūti kartu, pasisemti jėgų ir tikėjimo stiprybės. Todėl ir mūsų progimnazijos mokiniai rugsėjo 12 d. net trimis autobusiukais  vyko į Šiluvą. Aplankę Švč. Mergelę Mariją koplytėlėje, skubėjome į Šv. Mišias, kuriose dalyvavo gausybė Lietuvos katalikiškų mokyklų mokinių. 

Kelionę tęsėme ekskursija  po Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnytėlę ir vienuolyno ansamblį. Tai vienintelis Lietuvoje statinys, kur kiemo viduryje yra Šventųjų laiptų koplyčia. Lankėmės vienuolyno choro-maldos vietose, vaikščiojome dar senove kvepiančiais koridoriais ir galėjome apsilankyti vienuolių celėse.  Nuoširdi gidė papasakojo įdomių faktų apie vienuolių gyvenimą ir kasdienius iššūkius. 

Pietavome prie Tytuvėnų Bridvaišio ežero. Nepaisant oro išdaigų, galėjome pasivaikščioti po įspūdingą salą. 

Kokia kelionė be pramogų! Mokiniai smagiai galėjo pamankštinti protą Tytuvėnų regioninio parko centre edukacinėje programoje „Aktyvus protas“, o mažiausieji mūsų draugai susipažino su šikšnosparnio gyvenimo ypatumais.  

Ši diena dalyvavusiųjų širdyse paliko gilų Švč. Mergelės Marijos pėdsaką. 

Dorinių mokslų mokytoja Kristina Ališauskienė