PROJEKTAS, SKIRTAS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIUI

Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai.

Šiandienos herojus yra ir kiekvienas mūsų progimnazijos bendruomenės narys – aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Visos Šimtmečio veiklos susilieja į trispalvės gamą, tris veiklos kryptis, atspindinčias esminę Šimtmečio raidos nuostatą, kad Šimtmetis – tai ne konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, reikalingi sėkmės istorijai kurti.

Progimnazijos mokytojai inicijavo kūrybinį projektą „Šimtmečio keliu“, kuris prasidėjo 2017 m. lapkritį ir tęsėsi iki 2018 m. vasario 16 d.. Kiekvieną dieną simboliniame Lietuvos respublikos kontūre trispalvės spalvomis buvo fiksuojami reikšmingiausi pastarojo šimtmečio Lietuvos įvykiai.

Mokytoja Audronė Bartninkienė su mokiniais sukūrė 100 idėjų mokyklai, klasei, šeimai. Pradinių klasių mokytojos su mokiniais Šimtmečio medį padabino 100 palinkėjimų Lietuvai.  Mokytoja Drąsutė Zaukienė papuošė progimnaziją įspūdingomis Šimtmečio gėlėmis.

Vasario 15 d. rytą progimnazijos bendruomenė rinkosi į aktų salę paminėti šią džiugią šventę.

„Kalba yra mūsų kasdiena, mintys, tradicijos. Žodžiai yra viskas, kas lieka juos ištarus. Ji mus sujungia, išlaisvina, įprasmina. Kalba esame mes – Lietuva“, – gražiausius žodžius, skambiausias dainas ir jautriausias melodijas ir mes skyrėme Lietuvai – mūsų Tėvynei!

Filomena Beleškevičienė,

direktorės pavaduotoja ugdymui