ŠVENTINĖ ISTORIJOS PAMOKA

O Lietuva mano, kaip ištylėti,

Kaip išlaikyti man laimę tą –

Jausti tave, matyti, matyti,

Būt su tavimi visada.

J. Degutytė

Kovo 6 d. Šv. Kazimiero progimnazijos salėje  vyko šventinė istorijos pamoka. Šimtmečio akivaizdoje, istorinių datų sankirtoje,  mokiniai  skyrė žodžius Lietuvai, jos nepriklausomybei. „Laisve didžiuojamės, ją dainuojame,  kurstome ir puoselėjame… Bet laisvė juk pirmiausia reiškia atsakomybę“ – tokiais žodžiais  mokiniai ir mokytojai bylojo apie tai, kas svarbu ne tik šią akimirką.  Apie laisvės kainą ir jos skonį, apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai pasidalino mintimis ir  šio renginio-pamokos svečiai – prof. Valdas Rakutis ir Bažnyčios istorijos licenciatas Viktor Bilotas.

Svečiai paprastomis istorijomis ir gyvenimiškais pavyzdžiais kreipėsi į jaunąją kartą. Jų pasakojimuose ir prisiminimuose  buvo teigiama, kad Lietuvos istorijos įvykiai neabejotinai pakreipė žmonių likimus įvairia linkme, pertvarkė valstybių sistemas, suformavo mūsų požiūrį į tam tikrus dalykus.  Istorijos mokoma mokykloje, labai smulkiai išdėstoma Lietuvos istorijos chronologija, tačiau tai būna tik datos, skaičiai, įvykiai, bet, deja,  mūsų jausmus tai ne visada paveikia… Svarbiausia yra tai, ką gali išgyventi, pajusti ir įvertinti. Todėl svečių lūpomis buvo ištarti padrąsinantys progimnazijos mokiniams žodžiai – kurkite, tikėkite, norėkite gyventi čia, Lietuvoje.

Audronė Bartninkienė, lietuvių kalbos mokytoja