ŠVIESOS LABORATORIJA

Pagal krikščionišką kalendorių gruodžio 13-oji yra šv. Liucijos diena. Pasak vienos legendos Romos imperijos laikais gyvenusi mergelė Liucija net deginama ant laužo neišsižadėjo krikščioniškojo tikėjimo. Kita legenda pasakoja, kad Liucija nuo romėnų persekiojimo katakombose besislapstantiems krikščionims naktį nešdavusi maisto, o kadangi rankos būdavo užimtos, kelią ji pasišviesdavo prie galvos pritvirtinta žvake. Advento laukimo metu Liucija žmonėms atneša ne tik mažą ugnelę, bet ir didelę meilę laukiant gimstančio atpirkėjo.

Šviesos ir tikėjimo mūsų širdyse niekada nebus per daug. Todėl, tęsiant progimnazijos tradiciją minėti Šv. Liucijos dieną, ir šių metų gruodžio 14 d. mokykla nušvito įvairiomis gėrio, susikaupimo,  kūrybingumo ir išradingumo spalvomis. Tą dieną mokiniams buvo organizuojamos netradicinio ugdymo veiklos. Pirmajai pamokai į progimnazijos kiemelį vaikus sukvietė  jauki ir pilna vilties melodija. Nepaisant šaltuko mūsų širdis šildė mergaičių eilės, istorija apie vilties ir laukimo šviesą ir mažųjų draugų nuotaikingas šokis.

Kiekviena klasė žaismingai susirado sau skirtą progimnazijos administracijos dovanėlę – šviesos ir tikėjimo nešėją žvakę ir Šv. Liucijos linkėjimus. Šventę vainikavo šeštokų atliekama giesmė „Keliaudamas plačiu keliu“, kurios metu visų mokinių rankose sužibo bengališkų liepsnelių šviesa. Šventės pabaigoje virš mūsų progimnazijos dangų nuspalvino fejerverkas.

Mokiniai pilnomis džiugesio širdimis tęsė šviesos šaltinių paiešką. Kol mažieji susipažino su Šv. Liucijos gyvenimu ir jos vertybėmis, vyresnieji jaunuoliai iškeliavo į Kauno miesto religines šventoves ieškoti adventinės laukimo šviesos. Buvo aplankytos Šv. Gertrūdos, Šv. Jurgio, Šv. Arkangelo Mykolo ir Šv. Mikalojaus  bažnyčios, susipažįstant su įvairiais tikėjimo ir maldos nešėjais, paruošiant savo širdis gimstančiam Kūdikėliui. Šeštokai keliavo gerumo ir patarnavimo šviesos ieškoti į Kauno suaugusiųjų dienos centrą. Dalinantis savo rankų darbais auginama asmeninė branda ir meilė artimui, kas kalėdines dovanas padaro jaukesnėmis ir brangesnėmis.  Likusieji mokykloje nenuobodžiavo. Mokinukai mokėsi gaminti  Advento ir Kalėdų simbolius, bandė atkuri tikrąją Kūdikėlio gimimo istoriją – prakartėlę .

Tikroji šviesa yra Kūrėjo kurstoma mūsų širdyse  meilės ir gailestingumo darbais. Kiekvienas savo šviesa galime uždegti kitą ir taip nušviesti visą aplinkinį pasaulį. Tad švieskime ne vieną dieną, bet ištisus metus.

Gražaus, jaukaus ir šviesaus šventinio laikotarpio!

Tikybos mokytoja Kristina Ališauskienė