TRADICINIS KŪČIUKŲ KEPIMO VAKARAS

Kūčiukai mums, lietuviams, – vienas svarbiausių Kūčių vakarienės patiekalų, o kūčiukų kepimas ir valgymas per Kūčias – senas lietuviškas paprotys. Ar dažnai mes, šeimos ar bendruomenės nariai, susirenkame į jaukią virtuvę kartu kepti kūčiukų, kad Vakarinei žvaigždei patekėjus susėstume prie Kūčių vakarienės stalo? Gal dažniau žvelgiame į parduotuvių lentynas ir kūčiukų tiesiog nusiperkame?

Laikydamiesi pernykščių tradicijų,  gruodžio 13-14 d. vakarais Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai kartu su tėveliais ir klasių vadovais bei mokyklos administracija šurmuliavo progimnazijos valgykloje kepdami šventinius kūčiukus. Šiemet visos  klasės jau turėjo patirties, todėl  darbas virto malonumu ir teikė daug gerų emocijų. Dalinosi ne tik receptais, bet ir prisiminė prieš metus vykusį kūčiukų kepimo vakarą. Mažieji kepėjai kartu su mamomis rašė linkėjimus ir juos kabino ant kalėdinio medelio, kuris kaip prasminga puošmena įsiliejo į mokyklos šventinę visumą. Naujai prisijungę mokiniai ir mamos pajuto šilumą ne tik nuo sklindančių krosnelių, bet ir nuo malonaus, kitoje erdvėje, bendravimo. Džiugi laukimo, bendravimo nuotaika tvyrojo ore, o iškepti rusvi ir traškūs kūčiukai buvo ne tik gardūs, bet pagaminti su meile, šiluma ir tikėjimu, jog šios šventės bus ypatingesnės, nes joms ruošėmės drauge. Ne tik kepėme kūčiukus, bet prisiminėme jų simbolinę prasmę bei paslaptimis apipintos šventės papročius ir tradicijas!

Noriai ragavome pačių pagamintus, bet dar noriau juos dėjome į kūrybinėse dirbtuvėlėse mamų ir vaikų pasiūtus bei dekoruotus kalėdinius dovanų maišelius, žinodami, kad šiuos kūčiukus – kaip sugrįžtančios saulės ir meilės simbolį – dovanosime Sargėnų-Vytėnų bendruomenės senoliams ir vienišiems žmonėms prieš šventes, Gerumo akcijos metu.

Visa tai, ką turime, yra dovana ir kad geriausia daugyba yra dalyba. Tiktai  dalydamiesi galime padauginti mums suteiktą Kūrėjo gerumą…

Audronė Bartninkienė, lietuvių kalbos mokytoja