ADVENTO VAKARAS

Gruodžio 22 d. 18 val. – tradicinis Advento vakaras: teatro studijos spektaklio „Kaip Grinčas vogė Kalėdas“ premjera bei mokinių koncertinė programa.

Laukiame Jūsų Šv. Kazimiero progimnazijos aktų salėje!

4

 

KONKURSAS „SAVOJI SVAJONIŲ IR SIEKIMŲ ŽEMĖ“

Kauno aplinkotyros centras pakvietė mokinius dalyvauti literatūrinių kūrinių  apie gamtą konkurse

„Savoji svajonių ir siekimų žemė“. Progimnazijos 5-ų klasių mokiniai rašė rašinėlius, kūrė vaizdelius,  bandė eiliuoti apie rudeninę gamtą, jos stebuklingą gyvūnijos pasaulį.

Džiugu, kad viena iš laureačių tapo ir mūsų mokyklos 5b klasės mokinė Monika Ulanavičiūtė.

Sveikiname ir linkime nepaleisti kūrybos mūzos!

violeta

 

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Visockienė

 

VIKTORINA „KALBA VALDO NET KARALIUS“

Baigiantis metams Kauno  Gedimino sporto ir sveikatingumo gimnazija  Kauno miesto mokyklų  5-6 klasių mokinius pakvietė į viktoriną  „Kalba  valdo net karalius“. Mūsų mokyklai atstovavo „Ežiukų“ komanda, kurią sudarė 6a klasės mokiniai M. Krikščiūnaitė, R. Paulauskas, M. Tamulaitytė ir D. Žymančiūtė. Renginio komisija vertino mokinių literatūrinius, kalbinius gebėjimus, kūrybiškumą, socialinę bei kultūrinę kompetencijas.  Dalyvavo  net 11 komandų iš įvairių mokyklų. Mokiniai pagilino žinias, spendė įdomias šaradas, turėjo įvardinti praeityje senolių naudojamus įrankius. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Mokinius ruošė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Violeta Visockienė

violeta2

violetos-1

KONKURSAS „NUOSTABUS GYVŪNIJOS PASAULIS“

Mūsų progimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvavo Kauno mokinių aplinkotyros centro organizuotame fotografijų  konkurse „Nuostabus gyvūnijos pasaulis“. Mokiniai išradingai ir savitai fotografijose atskleidė gyvūnų gyvenimo akimirkas ir nuotaikas. Laureatėmis tapo Patricija Bertašiūtė ir Evelina Milenytė. Jos buvo apdovanotos laureatų diplomais ir prizais.

Mokinius parengė dailės mokytojas Aidas Augustis

DSC01855

KŪRYBOS PLENERAS NEMAJŪNUOSE

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai dalyvavo tradiciniame miesto tapybos, fotografijos, žemės meno, skulptūros projekte-plenere „Pajausk rudenį Nemajūnuose 2016“. Jie meninėse fotografijose užfiksavo rudens peizažo  nuotaikas, kūrybos plenero dalyvių emocijas, Nemajūnų vietovės architektūros fragmentus.  8b klasės mokinės Aistė Rainytė ir Evelina Milenytė buvo apdovanotos padėkos raštais bei dovanomis. Mokines plenerui parengė dailės mokytojas Aidas Augustis.

DSC01851

AKCIJA „SAVO ŠIRDIES ŠILUMA SUŠILDYKIME VIENIŠĄ ŽMOGŲ“

Kauno šv. Kazimiero progimnazija jau trečius metus organizuoja akciją „Savo širdies šiluma sušildykime vienišą žmogų“, kurioje aktyviai dalyvauja mokyklos bendruomenė, dalindama šilumą ir šventinę nuotaiką teikiančias dovanas vienišiems Sargėnų-Vytėnų bendruomenės senoliams. Šį kartą mokyklos mokiniai, tėveliai, mokytojai, Sargėnų bendruomenės socialinė darbuotoja ir Sargėnų-Vytėnų bendruomenės centro pirmininkė aplankė 17 senolių. Jiems dovanojome ne tik kalėdines dovanas, bet ir pačių mokinių kartu su tėveliais keptus kūčiukus.

Mokiniams ilgai išliks atmintyje aplankytų senolių akyse suspindusios ašaros, deklamuoti savos kūrybos eilėraščiai, pasakojimai apie tremtį ir gyvenimo negandas. Išliks jaukūs prisiminimai apie šių žmonių išmintį, kilnumą, gerumą, šviesias mintis, nuoširdžius palinkėjimus bei dalijimąsi tuo, kuo jie turtingi.

Tai vertinga gerumo pamoka visiems mums prasmingiausių metų švenčių išvakarėse!

„Vėl baigiasi metai. Šviesos laikas trumpėja ir žaisminga rudens spalvų paletė jau praeityje. Niūrių ir vėjuotų dienų apsupti mes ieškome šilumos ir jaukumo namuose. Ieškome ramybės, šviesos, saugumo. Pritemęs pasaulis laukia, kada iš aukštybių atsklis šviesa, kada meilė kūdikio pavidalu nužengs į žemę…“ (V. Juškienė)

Mieli Bendruomenės nariai,

Linkėdami gražaus Kalėdinio laukimo, kviečiame Jus pabūti kartu:

– Gruodžio 19 d. 16 val.  Saulėtos mergaitės iš Šiaulių ir jų atliekama įvairių žanrų  kanklių muzika (merginų kanklių ansamblis „Sunny girls“ ir jų vadovė Kristina Kuprytė – tarptautinių konkursų laureatė, kanklių virtuozė);

– Gruodžio 22 d. 18 val. – tradicinis Advento vakaras: teatro studijos spektaklio „Kaip Grinčas vogė Kalėdas“ premjera bei mokinių koncertinė programa.

Laukiame Jūsų Šv. Kazimiero progimnazijos aktų salėje!

 

KŪČIUKŲ KEPIMO VAKARAI

Lietuva – vienintelė valstybė, švenčianti Kūčias, kurios yra sena šeimos susibūrimo šventė, gražiausia lietuvių dvasinio susitelkimo diena, kai mintimis grįžtama į tai, kas jau nuveikta, su viltimi ir tikėjimu žvelgiama į ateinantį Išganytoją, į būsimuosius metus.

Kūčiukai mums, lietuviams, – vienas svarbiausių Kūčių vakarienės patiekalų, o kūčiukų kepimas ir valgymas per Kūčias – senas lietuviškas paprotys. Ar dažnai mes, šeimos ar bendruomenės nariai, susirenkame į jaukią virtuvę kartu kepti kūčiukų, kad Vakarinei žvaigždei patekėjus susėstume prie Kūčių vakarienės stalo? Gal dažniau žvelgiame į parduotuvių lentynas ir kūčiukų tiesiog nusiperkame?

Tad Kauno šv. Kazimiero progimnazijos vadovų ir Mokyklos tarybos sumanymu 2016 m. gruodžio 12 -13 d. vakarais progimnazijos bendruomenė suskubo ruoštis Kūčioms – organizavo kūčiukų kepimo vakarus. Kiekviena klasė ieškojo močiučių receptų knygose ar Google tinklalapiuose savo unikalaus kūčiukų recepto. O susibūrę draugėn, atsiraitoję rankoves vaikai, mamos, tėčiai, mokytojai du vakarus nuoširdžiai triūsė mokyklos valgykloje. Darbas virto malonumu ir teikė daug gerų emocijų. Netrukus pasklido ir šviežios mielinės ar bemielės tešlos kvapai! Visi stengėsi vynioti kuo mažiausią tešlos volelį, jį supjaustyti kuo mažesniais gabalėliais, kad kūčiukai būtų kuo dailesni. Džiugi laukimo nuotaika tvyrojo ore, o iškepti rusvi ir traškūs kūčiukai buvo ne tik gardūs, bet pagaminti su meile, šiluma ir tikėjimu, jog šios šventės bus ypatingesnės, nes joms ruošėmės drauge. Ne tik kepėme kūčiukus, bet prisiminėme jų simbolinę prasmę bei paslaptimis apipintos šventės papročius ir tradicijas!

Noriai ragavome pačių pagamintus, bet dar noriau juos dėjome į kūrybinėse dirbtuvėlėse mamų ir vaikų pasiūtus bei dekoruotus kalėdinius dovanų maišelius, žinodami, kad šiuos kūčiukus – kaip sugrįžtančios saulės ir meilės simbolį – dovanosime Sargėnų-Vytėnų bendruomenės senoliams ir vienišiems žmonėms prieš šventes, Gerumo akcijos metu.

Žmogus turtingas tiek, kiek savo gerumu dalinasi su kitais…

PLEČIAME MOKYKLOS BE SIENŲ GALIMYBES!

„Aš negaliu pakeisti vėjo krypties, tačiau galiu pakreipti bures, kad visada pasiekčiau savo tikslą“. (Jimmy Dean)

Siekiant sudaryti galimybes mokiniams ugdytis kompetencijas, patiriant tyrinėjimo ir atradimų džiaugsmą, Kauno Technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Bronė Narkevičienė ir Kauno šv. Kazimiero progimnazijos direktorė Palmira Talijūnienė 2016 m. gruodžio 12 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Susitarta, kad progimnazijos mokiniai turės galimybę dalyvauti kūrybinėse – mokslinėse laboratorijose, atlikti įdomiosios fizikos bandymus, klausyti matematikos ir fizikos paskaitų universitete, o studentai progimnazijoje organizuos bendrus projektus, konkursus.

Lai tyrinėjimo ir atradimų džiaugsmas veda į sėkmę!

20161212_093046

20161212_093113