ADVENTO VAKARAS

„Ant angelo sparnų gerumas supas. Prisigluskime prie jo Širdim, Mintim, Gerais darbais ir Vaikyste… Ir eglės žaliaskarės jau pakvipo. Nesistebėkit, čia – Angelas Kalėdų. Todėl ir kvepia vaikyste jis. Todėl ir kvepia jis Kalėdom.“

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos bendruomenė ilgą ir prasmingą Advento laikotarpį užbaigė švente progimnazijos mokinių tėveliams, mokytojams, svečiams. Gilūs ir prasmingi progimnazijos direktorės žodžiai, mokinių pasekta pasaka apie angelus Gabrielių ir Mykolą, subtili Mariaus saksofono ir Kristupo gitaros muzika, lengvas, kaip snaigė, ketvirtokės Rusnės šokis bei Patricijos, trečiokų, ketvirtokų, penktokų ir šeštokų atliktos dainos – tai mūsų progimnazijos mokinių ir mokytojų nuoširdus pasidalijimas tuo, ką turime geriausio. Tai mažas bandymas Jūsų sielose įžiebti Šventų Kalėdų dvasią…

„Krintančios snaigės, rodos, perbrauks baltai visus šešėlius, viską, viską, kas tamsu ir juoda, kas pikta ir negera… Ir žemėje pasklis meilė ir gėris…“

 

Filomena Beleškevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui

[Best_Wordpress_Gallery id=“193″ gal_title=“2017-12-21 Advento vakaras“]

PROGIMNAZIJOS LEGO ROBOTŲ VARŽYBOS

2017 m. gruodžio 18 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijoje vyko Lego robotų varžybos, kurių tikslas – skatinti mokinius domėtis intelektualiomis valdymo sistemomis, robotika.

Robotikos varžybas stebėjo ir teisėjų komisijoje dirbo mūsų progimnazijos mokinės tėvelis, kompiuterinių žaidimų kūrėjas Aras Pranckevičius. Jis trumpai vaikams papasakojo apie savo įdomų ir intelektualų darbą.

Varžybose dalyvavo Robotikos būrelio mokiniai, kurie sudarė 4 komandas. I komanda – SuperPro ir jos nariai: Milgedas Rimkevičius, Justas Gailevičius, Erikas Pašiūnas, Paulina Petrylaitė; II komanda – RobotTeam ir jos nariai: Domantas Tilinga, Paulius Kemzūra, Mantas Volkavičius, Vilius Smalskas; III komanda – DragonLore ir jos nariai: Paulius Stankus, Justinas Daunaravičius, Tomas Stankevičius, Orestas Buntis; IV komanda – Mindstorms ir jos nariai: Nedas Garalevičius, Rokas Šapalas, Domantas Ruseckas, Deivydas Valiukas. Komandos varžėsi „Greičio“, „Juodosios linijos“, „Sumo“ rungtyse.

Sėmingiausiai pasirodė DragonLore komanda ir jos nariai Paulius Stankus, Justinas Daunaravičius, Tomas Stankevičius, Orestas Buntis.

Mokinius varžyboms paruošė IT mokytoja ir būrelio vadovė Vilma Plutienė

[Best_Wordpress_Gallery id=“192″ gal_title=“2017-12-18 Robotikos varzybos“]

 

KAUNO ŠV. KAZIMIERO PROGIMNAZIJOS „KALĖDŲ KARAVANAS“

Tikroji šviesa yra kurstoma mūsų širdyse  meilės ir gailestingumo darbais. Kiekvienas savo šviesa galime uždegti kitą ir taip nušviesti visą aplinkinį pasaulį.

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos bendruomenė gruodžio 20 d. išsiruošė į „Kalėdinį karavaną“. Tai tradicinė bendruomenės projekto „Kalėdų medis pražydo“ labdaros akcija „Sušildykime savo širdies šiluma vienišą žmogų“, kurios metu visų klasių atstovai mokiniai aplanko Sargėnų-Vytėnų mikrorajono vienišus senolius bei įteikia  jiems mokinių šeimų, mokytojų paaukotas dovanėles. Visiems seneliams dovanojame ir tradiciniame progimnazijos bendruomenės „Kūčiukų kepimo vakare“ mokinukų ir jų tėvelių rankomis bei širdimis iškeptų kūčiukų maišelius.

Akistatos su šiais senais žmonėmis akimirkos vaikams palieka neišdildomą įspūdį, o senelių akyse sužibusios padėkos ašaros – praturtina mūsų sielas gerumu, altruizmu bei meile. Devyniasdešimtmetės senolės skaitomos eilės, kiekviename kukliame butelyje vaikų laukiančios iš širdies parengtos vaišės, šviesūs ir prasmingi senolių pamokymai, diskusijos su mokiniais apie politiką ir gyvenimą, neišsenkantis tikėjimas, kad gyvenimas yra gražus – tai dovanos, kurias mokiniai šiandien gavo dalindamiesi gerumu su 14 nuostabių žmonių.

Dalinantis savo rankų darbais ir šiluma auginama asmeninė branda ir meilė artimui, kas kalėdines dovanas padaro jaukesnėmis ir brangesnėmis.

Filomena Beleškevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui

[Best_Wordpress_Gallery id=“191″ gal_title=“2017-12-20 Kaledu karavanas“]

ŠVIESOS LABORATORIJA

Pagal krikščionišką kalendorių gruodžio 13-oji yra šv. Liucijos diena. Pasak vienos legendos Romos imperijos laikais gyvenusi mergelė Liucija net deginama ant laužo neišsižadėjo krikščioniškojo tikėjimo. Kita legenda pasakoja, kad Liucija nuo romėnų persekiojimo katakombose besislapstantiems krikščionims naktį nešdavusi maisto, o kadangi rankos būdavo užimtos, kelią ji pasišviesdavo prie galvos pritvirtinta žvake. Advento laukimo metu Liucija žmonėms atneša ne tik mažą ugnelę, bet ir didelę meilę laukiant gimstančio atpirkėjo.

Šviesos ir tikėjimo mūsų širdyse niekada nebus per daug. Todėl, tęsiant progimnazijos tradiciją minėti Šv. Liucijos dieną, ir šių metų gruodžio 14 d. mokykla nušvito įvairiomis gėrio, susikaupimo,  kūrybingumo ir išradingumo spalvomis. Tą dieną mokiniams buvo organizuojamos netradicinio ugdymo veiklos. Pirmajai pamokai į progimnazijos kiemelį vaikus sukvietė  jauki ir pilna vilties melodija. Nepaisant šaltuko mūsų širdis šildė mergaičių eilės, istorija apie vilties ir laukimo šviesą ir mažųjų draugų nuotaikingas šokis.

Kiekviena klasė žaismingai susirado sau skirtą progimnazijos administracijos dovanėlę – šviesos ir tikėjimo nešėją žvakę ir Šv. Liucijos linkėjimus. Šventę vainikavo šeštokų atliekama giesmė „Keliaudamas plačiu keliu“, kurios metu visų mokinių rankose sužibo bengališkų liepsnelių šviesa. Šventės pabaigoje virš mūsų progimnazijos dangų nuspalvino fejerverkas.

Mokiniai pilnomis džiugesio širdimis tęsė šviesos šaltinių paiešką. Kol mažieji susipažino su Šv. Liucijos gyvenimu ir jos vertybėmis, vyresnieji jaunuoliai iškeliavo į Kauno miesto religines šventoves ieškoti adventinės laukimo šviesos. Buvo aplankytos Šv. Gertrūdos, Šv. Jurgio, Šv. Arkangelo Mykolo ir Šv. Mikalojaus  bažnyčios, susipažįstant su įvairiais tikėjimo ir maldos nešėjais, paruošiant savo širdis gimstančiam Kūdikėliui. Šeštokai keliavo gerumo ir patarnavimo šviesos ieškoti į Kauno suaugusiųjų dienos centrą. Dalinantis savo rankų darbais auginama asmeninė branda ir meilė artimui, kas kalėdines dovanas padaro jaukesnėmis ir brangesnėmis.  Likusieji mokykloje nenuobodžiavo. Mokinukai mokėsi gaminti  Advento ir Kalėdų simbolius, bandė atkuri tikrąją Kūdikėlio gimimo istoriją – prakartėlę .

Tikroji šviesa yra Kūrėjo kurstoma mūsų širdyse  meilės ir gailestingumo darbais. Kiekvienas savo šviesa galime uždegti kitą ir taip nušviesti visą aplinkinį pasaulį. Tad švieskime ne vieną dieną, bet ištisus metus.

Gražaus, jaukaus ir šviesaus šventinio laikotarpio!

Tikybos mokytoja Kristina Ališauskienė

[Best_Wordpress_Gallery id=“190″ gal_title=“Sviesos laboratotija 2017″]

OLYMPIS 2017 – RUDENS SESIJA

Konkurso „Olympis 2017 – Rudens sesija“ tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Kad mokytis būtų ne tik naudinga, bet ir smagu konkurso metu mokinių laukia ne tik įdomios užduotys, bet ir Olimpe gyvenančių animacinių personažų pokštai. Šiame konkurse labai sėkmingai dalyvavo ir mūsų mokyklos 2a bei 6b klasių mokiniai. Konkursui mokinius ruošė mokytojos Vilma Plutienė ir Džiurlanda Valiukienė.

Šv. Kazimiero progimnazijos mokinių pasiekimai konkurse OLYMPIS (rudens sesija):  Peržiūrėti.

olympis4 olympis3

TRADICINIS KŪČIUKŲ KEPIMO VAKARAS

Kūčiukai mums, lietuviams, – vienas svarbiausių Kūčių vakarienės patiekalų, o kūčiukų kepimas ir valgymas per Kūčias – senas lietuviškas paprotys. Ar dažnai mes, šeimos ar bendruomenės nariai, susirenkame į jaukią virtuvę kartu kepti kūčiukų, kad Vakarinei žvaigždei patekėjus susėstume prie Kūčių vakarienės stalo? Gal dažniau žvelgiame į parduotuvių lentynas ir kūčiukų tiesiog nusiperkame?

Laikydamiesi pernykščių tradicijų,  gruodžio 13-14 d. vakarais Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai kartu su tėveliais ir klasių vadovais bei mokyklos administracija šurmuliavo progimnazijos valgykloje kepdami šventinius kūčiukus. Šiemet visos  klasės jau turėjo patirties, todėl  darbas virto malonumu ir teikė daug gerų emocijų. Dalinosi ne tik receptais, bet ir prisiminė prieš metus vykusį kūčiukų kepimo vakarą. Mažieji kepėjai kartu su mamomis rašė linkėjimus ir juos kabino ant kalėdinio medelio, kuris kaip prasminga puošmena įsiliejo į mokyklos šventinę visumą. Naujai prisijungę mokiniai ir mamos pajuto šilumą ne tik nuo sklindančių krosnelių, bet ir nuo malonaus, kitoje erdvėje, bendravimo. Džiugi laukimo, bendravimo nuotaika tvyrojo ore, o iškepti rusvi ir traškūs kūčiukai buvo ne tik gardūs, bet pagaminti su meile, šiluma ir tikėjimu, jog šios šventės bus ypatingesnės, nes joms ruošėmės drauge. Ne tik kepėme kūčiukus, bet prisiminėme jų simbolinę prasmę bei paslaptimis apipintos šventės papročius ir tradicijas!

Noriai ragavome pačių pagamintus, bet dar noriau juos dėjome į kūrybinėse dirbtuvėlėse mamų ir vaikų pasiūtus bei dekoruotus kalėdinius dovanų maišelius, žinodami, kad šiuos kūčiukus – kaip sugrįžtančios saulės ir meilės simbolį – dovanosime Sargėnų-Vytėnų bendruomenės senoliams ir vienišiems žmonėms prieš šventes, Gerumo akcijos metu.

Visa tai, ką turime, yra dovana ir kad geriausia daugyba yra dalyba. Tiktai  dalydamiesi galime padauginti mums suteiktą Kūrėjo gerumą…

Audronė Bartninkienė, lietuvių kalbos mokytoja

[Best_Wordpress_Gallery id=“189″ gal_title=“2017-12-13 Kuciukai“]

TARPTAUTINĖ ATVIRUKŲ VIRTUALI PARODA „LAIŠKAS MANO SVAJONEI“

Gruodžio 3 d. įvyko tarptautinė priešmokyklinio ugdymo ir bendrojo ugdymo įstaigų ugdytinių kūrybinių atvirukų virtuali paroda „Laiškas mano svajonei“, skirta Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti, kurią organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyrius, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno šv. Kazimiero progimnazija. Parodos tikslas – puoselėti ugdytinių vertybines nuostatas, plėtojant komunikavimo, socialinę ir meninę kompetencijas. Virtualioje parodoje dalyvavo mūsų progimnazijos mokiniai Titas Golubovas, Viktorija Joana Matrone, Radvilė Gečiūtė. Mokiniai ne tik piešė laiškus savo svajonei, bet ir išsakė, užrašė savo mintis. Parodos dalyviai apdovanoti padėkos raštais.
Tegul išsipildo visos Jūsų svajonės!
Rūta Mirauskienė, logopedė – specialioji pedagogė ekspertė
25346630_1668419483196374_2123694972_o

ADVENTO POPIETĖ „STEBUKLO BELAUKIANT“

Gruodžio 8 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko Advento popietė „Stebuklo belaukiant“. Mokytoja Asta ugdytiniams pranešė, jog tai laikas, kai visi dalinasi gerumu, širdžių šiluma. Mokinių tėveliai skleidė savo šilumą gerais darbais ir jaukiai papuošė klasę. Kalėdinę puokštę padovanojo Arnoldo mamytė, o Mariaus mamytė – advento kalendorių, kurį pati siuvo savo auksinėmis rankomis. Kristupas su tėveliu eglutę papuošė lempučių girlianda, Deimantė su mamyte ir broliuku – kalėdiniais žaisliukais. Į svečius atkeliavo nykštukai. Tai vyriausieji mūsų progimnazijos mokiniai, kurie žaidė adventinius žaidimus su mažaisiais. Tarp jų buvo ir logopedė-specialioji pedagogė Rūta, kuri visus mokė eilėraštį „Jau šv. Kalėdos“ ir vaišino iškeptu pyragu. Į renginį atvyko tikybos mokytoja Kristina. Ji popietėje susirinkusiems dainavo adventines dainas, giedojo giesmes, pasakojo apie Advento laikotarpį. Su linkėjimais atskubėjo Kauno Tirkiliškių mokyklos-darželio, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos mokiniai, mokytojos, logopedės, Jonavos r. Kulvos vaikų dienos centro bibliotekininkė, socialinė darbuotoja, kurie drauge dalyvavo virtualioje pasakoje „Roputė“. Adventas – tai ne tik džiaugsmingas laukimas, susikaupimas, bet ir prasmingas būvimas kartu, atnaujintas bendravimas, naujų santykių kūrimas, šilumos takeliai į visų mūsų širdis!
Rūta Mirauskienė, logopedė – specialioji pedagogė ekspertė
[Best_Wordpress_Gallery id=“188″ gal_title=“2017-12-06 ADVENTO BELAUKIANT“]

ŠOKIŲ FIESTA „VISI ŠOKA, KAS KAIP MOKA“

Gruodžio 6 d. Jonavos sporto arenoje vyko respublikinė šokių fiesta- konkursas „Visi šoka, kas kaip moka“.  2b klasės mokiniai dalyvavo šokių fiestoje ir šoko šokį „Saulutė“. Vaikus šventėje palaikė daugybė tėvelių, sesučių ir broliukų. O didžiausia šokėjų sirgalė ir jaudulio vaikytoja buvo klasės mokytoja Elena Žukauskienė. Mokinius šokti mokė šokių mokytoja Indrė Praškevicienė. Kalėdų Senelis mokinius apdovanojo saldžiais prizais ir gražuole taure.

Šokio mokytoja Indrė Praškevičienė
[Best_Wordpress_Gallery id=“187″ gal_title=“2017-12-07 Sokiai Jonavoje“]