GERUMAS MUS VIENIJA

Adventiniu laikotarpiu kiekvienas iš mūsų dažniau stabteli ir pagalvoja apie šalia esančius žmones, kenčiančius nuo fizinių ar dvasinių skausmų, vienišus, truputį kitokius.
4a klasės mokiniai su klasės mokytoja Leonija ir muzikos mokytoja Egle aplankė VŠĮ „Būkime drauge“  bendruomenės narius. Vaikai nešė su tėveliais paruoštas dovanėles, užrašytus nuoširdžiausius linkėjimus. Neįgalieji klausėsi mokinukų koncerto, džiaugėsi dovanomis, pasakojo apie savo gyvenimą.
Susėdę prie bendro stalo buvome vaišinami skanėstais ir arbata. Visi sušilome ne tik nuo arbatos, bet ir nuo dėmesio, bendravimo, dalijimosi gerumu…

Mokytoja Leonija Petrauskaitė

GERUMO AKCIJA

„Kada gauni dovaną, pilnėja tavo delnai. Kada duodi ją kitam – pilnėja tavo širdis!“

Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai, tęsdami Adventinio laikotarpio renginių tradicijas, aplankė Sargėnų mikrorajono  vienišus senolius ir atnešė jiems savo širdelių šilumą, nuoširdžiausius linkėjimus būti sveikiems ir laimingiems, progimnazijos bendruomenės suaukotas dovanėles gausesniam kūčių stalui bei pačių keptus kučiukus, kuriuos kepė drauge ir vaikai, ir tėveliai tradiciniame progimnazijos kūčiukų kepimo vakare.

Tad pripildykime per Kalėdas savo širdis gerumu ir pasidalinkime su tais, kuriems jo ypač reikia!

KALĖDINĖS DIRBTUVĖLĖS

Advento vakaras kitaip – prasminga ir jauki tėvelių ir vaikų veikla kartu kūrybinėse dirbtuvėlėse: kepti kvapnūs kalėdiniai skanėstai, kruopščiai dekoruoti Kalėdų eglutės žaisliukai, išradingai  pinti kalėdiniai vainikai!

Ačiū už bendrystę!

KONKURSAS „FAIR PLAY SPORTE IR GYVENIME“

Gruodžio 12 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazija jau penktą kartą organizavo  konkursą „Fair Play sporte ir gyvenime“ Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų 6-7 klasių mokiniams.

Fair Play vadovaujasi lygiomis galimybėmis ir visiška pagarba žaidimo taisyklėms, draugiška konkurencija ir riteriškais poelgiais tarp oponentų. Fair Play reiškia kur kas daugiau negu taisyklių laikymasis. Konkurso „Fair Play sporte ir gyvenime“ tikslas ne tik patikrinti mokinių žinias ir vertybines nuostatas, bet ir šviesti bei ugdyti harmoningą asmenybę olimpinės filosofijos dvasia. Juk sportas gali turėti paprasčiausią tikslą: džiaugsmą, malonumą, juokavimą, linksmumą. Sportas ne tik patrauklus reginys, bet ir vertybių šaltinis. Toliau skaityti KONKURSAS „FAIR PLAY SPORTE IR GYVENIME“

KŪČIUKŲ KEPIMO VAKARAS

Vakaro, kai mokykla kvepėjo kepamais kūčiukais, akimirkos! Ačiū Tėveliams, Mokytojams, Vaikams – didžiuojamės ir džiaugiamės Jumis!
Žiūrėkite vaizdo įrašą – https://drive.google.com/open?id=1uK6o_ODIqw9Kil6iutY3RGXVqbV1fVWl

 

TRADICIJA TAPĘ KŪČIUKO KEPIMO VAKARAI – LAUKIAME VISŲ!

Kūčiukai mums, lietuviams, – vienas svarbiausių Kūčių vakarienės patiekalų, o kūčiukų kepimas ir valgymas per Kūčias – senas lietuviškas paprotys. Ar dažnai mes, šeimos ar bendruomenės nariai, susirenkame į jaukią virtuvę kartu kepti kūčiukų, kad Vakarinei žvaigždei patekėjus susėstume prie Kūčių vakarienės stalo? Gal dažniau žvelgiame į parduotuvių lentynas ir kūčiukų tiesiog nusiperkame?

Laikydamiesi  tradicijų,  kviečiame visus – vaikus, tėvelius, senelius – į kūčiukų kepimo vakarus:

  • gruodžio 12 d. 18 val. – 1-4 klasės ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai;
  • gruodžio 13 d. 18 val. – 5-8 klasės.

Patirties jau turime, tad tikimės, kad  darbas virs malonumu ir teiks daug gerų emocijų!

 

KETVIRTOKAI „AŠ IR PASAULIS – 2018“ OLIMPIADOJE

               Mūsų progimnazijos ketvirtokai Lukas Ulanavičius, Justas Gailevičius ir Niko Žuvaitis nekantriai laukė lapkričio 28 dienos. Keletą savaičių jie kartu su savo mokytojomis Irena Želviene ir Leonija Petrauskaite ruošėsi Kauno miesto ketvirtų klasių mokinių pasaulio pažinimo olimpiadai „Aš ir pasaulis-2018“. Šiame renginyje mokiniai turėjo galimybę parodyti savo erudiciją, nes čia komandoms buvo pateikiami klausimai ne tik iš pasaulio pažinimo programos kurso, bet ir iš bendro išsilavinimo. Mūsų ketvirtokai gebėjo priimti komandinius sprendimus ir teisingai atsakyti į daugelį klausimų. Progimnazijos komandos rezultatas – 49% taškų. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, jog nuo garbingos prizinės III vietos mus skyrė tik 4%…
          Šis pasiektas rezultatas motyvuoja ketvirtokus dar labiau domėtis mus supančia aplinka, o padėkos raštai ir dovanėlės visus pradžiugino.             

 Mokytoja Leonija Petrauskaitė

KITOKIA PASAULIO PAŽINIMO PAMOKA

Lapkričio 22 dieną 4a klasės mokiniai nekantriai laukė Pasaulio pažinimo pamokos ir klasės valandėlės. Tą dieną į svečius atvyko mūsų mokinės Stelos mama – Aistė Pranckevičienė. Ji labai įdomiai papasakojo apie savo darbą. Sužinojome, kad ji yra neuropsichologė, mokslininkė ir dirba Neuromokslų institute Elgesio medicinos laboratorijoje, turi socialinių mokslų srities, psichologijos krypties daktaro laipsnį. Vėliau prasidėjo pamoka „Kaip veikia smegenys?“. Pamoką vedė mokslininkė ir kartu su ja dirbanti studentė Diana. Daug sužinojo ketvirtokai: kad smegenys yra neuronų sankaupa, kad neuronų yra 86 milijardai, kaip jie „draugauja“, kaip labai greitai keliauja… Mokiniai gamino neuronų modelius, vaizdavo, kaip perduodami įvairūs impulsai, sužinojo, kaip reikia saugoti savo psichinę sveikatą.
Nuoširdžiai dėkojame Stelos mamai už įdomiai, išradingai pravestas pamokas.

Mokytoja Leonija Petrauskaitė

LIETUVIŲ KALBOS IR ISTORIJOS PAMOKA „AR AŠ ESU LIETUVOS PATRIOTAS?“

„Nešiokis Lietuvą širdyje.
Mokyk vaikus Lietuvos, padainuok jiems apie Lietuvą.
Ir ji atgims, ji gyvuos, žydės kaip nemirtinga mūsų meilės gėlė…“

„1944–1953 m. partizaninis karas – ypatingas Lietuvos istorijos puslapis. Kova dėl laisvės buvo nuožmi, pasiaukojanti ir, svarbiausia, visuotinė. Vos kiek daugiau nei šimtas Lietuvos kariuomenės karininkų į kovą su okupantais kvietė ūkininkus, mokytojus, gimnazistus. Juos rėmė tūkstančiai krašto gyventojų“. Apie skausmingą Lietuvos istorijos laikotarpį, apie partizaninę veiklą, jų  vadą A. Ramanauską-Vanagą,  lapkričio 22 d.  7b ir 8a klasės mokiniams liudijo ir dalijosi jautriais prisiminimais šaulys J. Arbačiauskas  lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje „Ar aš esu Lietuvos patriotas?“.

Renginį moderavo LŠS Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės Kauno 201 kuopos šaulė-mokytoja Rita Kybartienė ir LŠS Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės Kauno 202 kuopos vado pavaduotojas Raimundas Kaminskas.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Bartninkienė