ES PROGRAMAVIMO SAVAITĖ

Spalio 15 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijos visi 1-4 klasių mokiniai ir mokytojai, atsiliepdami į visoje Europoje ir Lietuvoje vykstančią iniciatyvą ES programavimo savaitė (Code Week), organizavo integruotas ankstyvojo programavimo pamokos.

Progimnazijos mažieji ugdėsi informacinį mąstymą, mokėsi suprasti virtualų pasaulį, programavo žaisdami. Vyresniesiems pradinukams šis renginys suteikė galimybes tobulinti skaitmeninį mąstymą, mokė spręsti problemas, mąstyti kritiškai ir analitiškai, taip pat skatino kūrybiškumą bei komandinį darbą.

Filomena Beleškevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 

PROGIMNAZIJOS MOKINIŲ SUSITIKIMAS SU POPIEŽIUMI VILNIUJE

Šeštadienį ir mūsų progimnazijos „Jaunųjų Kazimieriečių“ grupelė mojavo ir džiaugėsi Popiežiaus palaiminimu. Nebaisu mums buvo anksti keltis, neišgąsdino ir  lietus, vėjas neišblaškė, žmonių upės nepaklaidino. Tūkstančiai jaunimo būrėsi kartu ir džiaugėsi bendryste. Ir mes ten buvome, tuo džiaugsmu dalijomės ir dalelę šventumo parsivežėme čia, į namus. 

Tikybos mokytoja Kristina Ališauskienė

SVEIKINAME!

Kauno miesto mokinių rudens kroso pirmenybėse labai sėkmingai pasirodė 7a klasės mokinė Viltė Laurinaitytė. Ji iškovojo trečiąją vietą ir buvo apdovanota diplomu bei medaliu.

MOKOMĖS KITAIP

2018 m. rugsėjo 10-14 d. mūsų progimnazijoje įgyvendinome projektą „Mokomės kitaip“, kuris buvo orientuotas į mokinių bendrųjų kompetencijų ugdymą, integruojant dalykines kompetencijas (tai bendruomenės įgyvendinamo mokinių asmenybės ūgties projekto „Aš augu“ dalis). Mokėmės stebėdami, analizuodami, eksperimentuodami, keliaudami, tyrinėdami, pažindami save ir kitus, kurdami. Mokėmės ieškoti ir atrasti! Toliau skaityti MOKOMĖS KITAIP

SŪRI PAMOKA

Rugsėjo 6 dieną Kauno šv. Kazimiero progimnazijos trečiokai dalyvavo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje programoje Druskininkuose „Sūrus amatas“. Tai aktyvi, kūrybiškai profesionali edukacija su druska, kuria vedė Aušra ir Tauras Česnulevičiai.  Edukacijos metu mokiniai sužinojo, iš kur kilęs Druskininkų pavadinimas, kodėl būtent Druskininkuose išsiveržė mineralinės versmės.

       Praktinėje edukacinės pamokos dalyje mokiniai ne tik galėjo paliesti unikalius druskos kūrinius, bet ir buvo mokomi dirbti su druska bei pajusti kūrybos džiaugsmą.

        Vaikams didžiausią įspūdį paliko: labai daug druskos, daug veiksmo, fantazijos kuriant galimybė bei pačių sukurti „druskinukai“.

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Mokslo ir žinių dieną Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokinius, mokytojus bei tėvelius pasitiko jubiliejinis – keturiasdešimtasis skambutis. Bėgantis laikas primena, koks nuostabus gyvenimas, kai trumpam sustojame ir tiesiog mėgaujamės buvimu čia ir dabar, kai džiaugiamės viskuo, kas yra aplink, kai matome stebuklus paprastuose dalykuose. Tad šventinį rugsėjo 3 – osios rytą pradėjome netradiciškai – nuotaikinga mokytojų daina „Mūsų linksmas gyvenimas“. Laimės ir sėkmės receptais su mokiniais dalinosi renginio vedantieji – buvusi mokyklos mokinė, Lietuvos Respublikos Seimo nario padėjėja, VšĮ „Gerumo rankos” komandos narė Gabrielė Markūnaitė bei ketvirtokai Herkus ir Kipras Žirguliai. Prasmingomis eilėmis susirinkusius džiugino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro projektų vadybininkas, aktorius bei buvęs mūsų mokyklos abiturientas Arnoldas Augustaitis. Gerumo vertybių spindulius visiems paskleidė buvusi mokyklos mokinė, mama Loreta Stravinskienė su dukra Monika ir sūnumi Luku. Susirinkusius džiugino mūsų mokiniai – balerina Rusnė Juravičiūtė, sportinių šokių šokėjas Tautvydas Kalvinskas su partnere, saksafonistas Marius Variakojis. Klebonas kunigas Žydrūnas Paulauskas linkėjo visiems prasmingų metų, keliaujant pažinimo keliu. Žinoma, ši diena – didžiausia šventė pirmokams bei jų tėveliams. Mūsų bendruomenės mažiausieji ne tik deklamavo eilėraščius, tačiau ir linksmai šoko „Piratų šokį“. Mokinius, jų tėvelius bei mokytojus į klases palydėjo simbolinis „muilo burbulų lietus“, simbolizuojantis vaikystės džiaugsmą, skrydžio laisvę bei būties laikinumą… Progimnazijos direktorė Palmira Talijūnienė palinkėjo kiekvienam džiaugtis kiekviena šios dienos akimirka – įstabiausiu ir unikaliausiu Laiko kūriniu.

Iš akimirkų susidėlioja Mūsų Laikas, Mūsų Buvimas Žemėje, Mūsų Būties Prasmė. Akimirka prasmingesnė už valandas ir metus. Tai tobuliausia Laiko išraiška, skaičiuojama šiomis mažomis dalelytėmis, kurių neįvardija jokie tarptautiniai matavimo vienetai. Šių akimirkų vėrinys – yra Jūsų ir mūsų Gyvenimas!

SU RUGSĖJU!

 

Gamtos laikrodis jau rodo artėjantį rudenį. Mokslo ir žinių šventė sušildo kiekvieno mūsų širdį. Vieni eina mokytis, kiti mokyti, treti palydi, kiti tiesiog prisimena tas akimirkas, kurios visuomet apimdavo po atostogų sugrįžus į klasę ir vėl pajutus knygų bei rudeninių gėlių kvapą.

Sveikiname visus su jauduliu ir jaunatvišku veržlumu pradedančius naujus mokslo metus! Tegul jie bus sėkmingi ir kūrybingi, skatinantys tobulėti ir stiebtis aukštyn. Tegul kiekviena mokslo diena dovanos pažinimo džiaugsmą!

Direktorė Palmira ir pavaduotojai Filomena bei Olivijus

MŪSŲ PROGIMNAZIJOS MOKINIŲ KŪRYBA PRISTATYTA LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIME

Mūsų progimnazijos mokinių kūryba buvo pristatyta Lietuvos Respublikos Seime. Parodoje ,,Šv. Kazimieras-lietuvių jaunimo globėjas. 15 metų kartu“ eksponuojami darbai, kuriais jau 15 metų Kauno mokiniai pasitikdavo Šv. Kazimiero dieną. Tai kolektyviniai mokinių ir mokytojų darbai, sukurti tapybos, grafikos, koliažo, karpinių technikomis ir atspindintys Šv. Kazimiero vertybių ir idėjų sklaidą mūsų gyvenime.

Parodos atidaryme Seimo narys Kazys Starkevičius džiaugėsi gražia ir prasminga  15 metų vykdomo mokinių dailės projekto tradicija. Jis ir inicijavo šią parodą.  Šv. Kazimiero ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas kalbėjo apie  Šv. Kazimiero vertybių ir idėjų aktualumą šiandienai. Projekto iniciatorius dailės mokytojas Aidas Augustis apžvelgė projekto istoriją ir pasidžiaugė jaunosios kartos kūrybos gyvybingumu Kauno mieste. Mūsų progimnazijos  8a klasės mokinės Karolina Averkaitė ir Deimantė Pažėraitė džiaugėsi savo kūryba Seimo erdvėse. Jos buvo apdovanotos Šv. Kazimiero ordino parengtomis padėkomis ir dovanomis.

Aidas Augustis, dailės mokytojas ekspertas