Kazimieriečių poilsio stovyklėlė

Skardus juokas, trykštanti energija, kūrybai sukauptos mintys, beribė fantazija birželio 25-29d. liejosi mažame Lietuvos miestelyje. Mokyklos Jaunieji Kazimieriečiai ten praleido dienas gamtos apsuptyje mokydamiesi būti savarankiški ir išradingi. Kartu žaidė, žygiavo, sprendė uždavinius ir diskutavo. Kasdienės vandens procedūros gaivino ir stiprino bendrystę. Vasaros atostogas pradėjome su mintimi: „Smagu kai kitam šalia irgi smagu“. 

TALENTŲ ŠOU

Birželio 3 dieną mūsų progimnazijoje vyko „Talentų šou“ šventė. Joje dalyvavo 1-7 klasių mokiniai. Talentų išvydome labai įvairių: lankstymas iš popieriaus, piešimas, šokiai (baletas, gatvės šokiai, sinchroniniai šokiai), gimnastika. Daug mokinių pademonstravo savo muzikinius talentus. Skambėjo dainos – tiek solo, tiek duetai…Visi buvo sužavėti pačių mažiausių – pirmokėlių drąsa ir iškalba. Juk jiems reikėjo patiems pristatyti savo talentą. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Vertinimo komisija, kurią sudarė iš mokytojai ir 2 mokiniai, talentingiausiu šių metų mokiniu pripažino septintoką Kristupą Bankietą, kuris virtuoziškai grojo gitara. Manome, kad šis renginys turėtų tapti tradiciniu, nes skatina vaikų kūrybiškumą, sceninę išraišką, gebėjimą nebijoti scenos, pasitikėjimą savo jėgomis ir išskirtinumu. Ačiū visiems jauniesiems talentams!

Konkurso organizatorės – anglų kalbos mokytoja Asta Macežinskienė ir muzikos mokytoja Eglė Grybienė

UŽSIENIO KALBŲ KONFERENCIJA „MES – EUROPIEČIAI“

Birželio 5 d.  progimnazijoje vyko užsienio kalbų konferencija „Mes – europiečiai“. 6-8 klasių mokiniai pristatė vaizdo pranešimus vokiečių, rusų ir anglų kalbomis. Įdomius, informatyvius ir vaizdingus pranešimus anglų kalba parengė 6a klasės mokiniai Rugilė Jarmalavičiūtė, Gustė Stankutė, Emilis Varžgalys, Nedas Garalevičius bei aštuntokė Eva Ivanauskaitė. Rusų kalba pranešimus skaitė aštuntokai Eva Ivanauskaitė, Rytė Jančiukaitė, Kornelija Soblytė, Rėjus Paulauskas bei septintokas Marius Klapatauskas, o vokiečių kalba – šeštokė Gustė Markevičiūtė.

Mokiniai šią konferenciją įvardino kaip reikalingą ir naudingą, leidžiančią patobulinti savo viešojo kalbėjimo gebėjimus bei užsienio kalbos vartojimo kompetencijas.

Konferenciją organizavo užsienio kalbų mokytojos N. Sucharukovienė, D. Mikalauskienė, R. Jazukevičienė, A. Macežinskienė.

NOMINACIJŲ DIENA

Kaip ir kiekvieną pavasarį, gegužės 31 d. progimnazijoje vyko Nominacijų šventė, kurios metu buvo apdovanoti šauniausi mūsų mokiniai. Šiais metais klasių bendruomenės rinko labiausiai nusipelniusius vaikus šioms nominacijoms: Metų pareiga, Metų garbė, Metų pokytis, Metų aktyvistas, Metų pagalba, Metų stilius, Metų talentas, Metų atradimas bei Metų poelgis. Į šias nominacijas buvo pasiūlyta per 50 mokinių. Progimnazijos direktorė iškilmingai apdovanojo nominantus padėkos raštais bei asmeninėmis dovanomis.

Taip pat buvo apdovanoti ir Šimtukininkų klubo nariai. Jų taip pat susirinko didžiulis būrys. Mokiniai, kurie šiais mokslo metais jau surinko 100 dešimtukų buvo apdovanoti Šimtukininko pažymėjimu ir ženkleliu.

Didžiuojamės šauniausiais savo mokiniais ir linkime jiems visokeriopos sėkmės.

 

BŪSIMŲ PIRMOKŲ IR PRIEŠMOKYKLINUKŲ PAMOKĖLĖS

KVIEČIAME IR LAUKIAME būsimų pirmokų ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų 2019 m. birželio 11-14 d. pirmosiose pamokėlėse „Susipažinkime ir draugaukime“. Veiklos vyks nuo 9 val. iki 12 val. Rimtai mokysimės, linksmai šoksime, džiaugsmingai dainuosime, energingai sportuosime, kūrybiškai piešime ir draugiškai bendrausime…

Susitinkame visi 11 d. 9 val. aktų salėje!

 

PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJOS MOKINIŲ IR MOKYTOJŲ VIZITAS

Gegužės 31 d. Kauno šv. Kazimiero progimnaziją aplankė svečiai iš Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos. Aktyviausius progimnazijos mokinius lydėjo mokytoja Dainora, sesuo Kristina ir socialinė pedagogė Vaida. Tai pirmasis Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokinių vizitas mūsų progimnazijoje. Ta proga direktorė Palmira Talijūnienė pasirašė abiejų progimnazijų bendradarbiavimo sutartį. Nuo šiol progimnazijos tampa partnerėmis.

Nekantriai laukėme šio susitikimo. Mūsų progimnazijos mokinių tarybos nariai pasitiko svečius ir ne tik parodė įdomias bei išmanias progimnazijos erdves, bet ir kartu pažaidė interaktyvius žaidimus, atsipalaidavo Relaksacijos erdvėje, supažindino su Išmaniosiomis, Robotikos klasėmis. Valanda ekskursijos prabėgo labai greitai. Tada visi susibūrėme Aktų salėje, kur pasivaišinome arbata ir saldėsiais.

Išlydėdami svečius nusifotografavome prisiminimui. Manome, kad ši užsimezgusi draugystė bus naudinga abiems įstaigoms, kadangi savo veiklos filosofija, vertybėmis, net ir mokinių skaičiumi, esame labai panašios.

„OLIMPINIS KAIMELIS“ 5 DIENA

Paskutinę mokinių stovyklos „Olimpinis kaimelis“ diena pradėjome „Vilijos“ baseine, kur mokiniai susitiko su trijų olimpinių žaidynių dalyviu, plaukiku Sauliumi Binevičiumi.  Vaikai dalyvavo praktinėse plaukimo pratybose. Vėlia vaikai dalyvavo bokso treniruotėje, kurią vedė SM Gaja treneris R. Plūkas. Papietavę Rokų gimnazijoje vykome į „Pabėgimo kambarį“. Stovyklos „Olimpinis kaimelis“ iškilmingas uždarymas olimpinių vertybių nominacijų apdovanojimas vyko Rokų gimnazijoje.

Tikimės, kad  stovykla „Olimpinis kaimelis“ įtvirtino mokinių intelektines, dvasines ir fizines kompetencijas per kilnias olimpines idėjas, o organizuotos veiklos – tai beldimasis į mokinių protus, širdis, jausmus, siekiant pažadinti juose slypinčius talentus ir galimybė juos atskleidus džiaugtis nuostabiausiomis kovų, pergalių, garbės akimirkomis. 

STOVYKLA „OLIMPINIS KAIMELIS“ 4 DIENA

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta Ryžtingumo ir Drąsos olimpinėms vertybėms. Ryte mokiniai susipažino su dviem olimpinėmis sporto šakomis: stalo tenisu ir šaudymu. Vėliau keliavo į Kauno Vytauto parką, kur savanoriavo Lietuvos trijų kartų sporto ir meno šventėje, skirtoje Lietuvos sportinio judėjimo šimtmečiui pažymėti. Čia vaikai susitiko su pasaulinio garso sporto įžymybe Žydrūnu Savicku. Vėliau stovyklautojai vyko į Prezidento Valdo Adamkaus gimnaziją, kur  dalyvavo renginyje „Važiuok saugiai ir stiprink sveikatą su ekologiškiausia transporto priemone – dviračiu“. 

MOKINIŲ STOVYKLA „OLIMPINIS KAIMELIS“ 3 DIENA

Trečią stovyklos dieną pradėjome kūrybinėmis dirbtuvėmis: ant šilko piešėme Antikos simbolius, herojus, atletus, olimpinių žaidynių simbolius.  Po pietų vykome į Lietuvos Sporto Universitetą, kur turėjome galimybę susipažinti ir išbandyti  neįgaliųjų sporto šakas ir jų inventorių. Žaidėme aklųjų žaidimą golbolą, sužinojome apie neįgaliųjų krepšinį, treniruoklius, žaidėme vežimėlių krepšinį.

7b klasės mokinė Saulė Stankutė

MOKINIŲ STOVYKLA „OLIMPINIS KAIMELIS“ 2 DIENA

Antrąją stovyklos dieną pradėjome lengvosios atletikos treniruote su olimpine vicečempione Austra Skujyte. Pajutome, ką reiškia čempioniška treniruotė. Tada važiavome i Rokų gimnaziją, kur išbandėme kerlingo/akmenslydžio žaidimą. Drauge papietavę keliavome į dziudo treniruotę, kur mokėmės dziudo technikos ir garbingo elgesio kodekso. Antrą dieną baigėme drauge  žiūrėdami filmą apie olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę, aptardami jos sportinį kelią. 

7b klasės mokinys Tomas Birgeris