ADVENTO VAKARAS

Gruodžio 18 d. progimnazija pakvietė savo bendruomenę į tradicinį Advento vakarą.

Su laukimo Viltimi ir Tikėjimu artėjame prie Džiaugsmo atrasti dvasios Ramybę ir Tyloje pasijusti, kaip gera būti kartu… Belaukdami Kalėdų stebuklų, mes atveriame savo širdis gerumui, meilei, bendrystei…

Tokį šventės scenarijų kūrė progimnazijos bendruomenė – mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai bei mūsų bičiuliai – Kauno Sakralinės muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai, į kurį sudėjo savo talentus, nuoširdumą ir pačias švenčiausias vertybes.

KALĖDŲ BELAUKIANT

Kauno šv. Kazimiero progimnazija pasipuošė tradiciniam kalėdiniam konkursui „Sveika gyva, Kalėdų viešnia!“.  Mokytojos Drąsutė Zaukienė, Elena Žukauskienė bei Ina Andrulienė progimnaziją pavertė „Mažojo princo planeta“.  Visų klasių bendruomenės pagamino įspūdingus paveikslus kinusajgos technika, kurie pratęsė Mažojo princo ekspoziciją. O progimnazijos kiemelyje improvizuotoje kalėdinėje čiuožykloje sukasi čiuožėjų poros…

Tai, ką sukuria darbščios rankos ir geros širdys – yra neįkainuojama kalėdinė dovana mums visiems!

„Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“.

MATEMATIKA KITAIP

1b klasės vaikučiai matematikos pamokoje mokėsi skaičiuoti pinigus žaisdami simuliacinį žaidimą „Parduotuvė“. Realių situacijų imitacijomis mokiniai aiškinosi kiek ir kokių monetų gali sudaryti eurą, mokėsi skaičiuoti eurus ir centus, „skolinosi pinigus iš banko“, pirko, skaičiavo, vertino, ką ir kiek gali įsigyti už tam tikrą sumą. Žaismingoje ir saugoje aplinkoje kurti realias situacijas vaikams buvo ne tik naudinga, bet ir smagu.
Mokytoja Vilma Viltė Šivickienė

KŪČIUKŲ KEPIMO VAKARAI

Du vakarus progimnazijos valgykloje šeimininkavo mokiniai, mokinių tėveliai, seneliai ir mokytojai – vyko tradiciniai Kūčiukų kepimo vakarai. Kiekvienos klasės bendruomenė ruošė unikalią  tešlą, gamino kūčiukus ir juos kepė progimnazijos valgykloje.

Ši unikali akcija vyksta jau penktus metus. Ji suburia įvairių kartų bendruomenės narius bei sukuria galimybę įdėti savo širdies  ir rankų šilumą į kūčiukus, kurie Kalėdų išvakarėse dovanojami Sargėnų-Vytėnų bendruomenės seniems vienišiems žmonėms.

KONKURSAS „LET’S CHAT!“

Gruodžio 5 d. mūsų progimnazijos mokiniai P. Kilšauskas, R. Sadauskas ir J. Valiūtė dalyvavo S. Daukanto progimnazijoje vykusiame 6 klasių mokinių konkurse „Let’s chat!“. Mokiniai puikiai atliko visas užduotis: įgarsino filmuką, kalbėjo nurodytomis temomis, kūrybiškai dalyvavo kitose veiklose. Šeštokai įgijo viešo kalbėjimo patirties, komandinio darbo įgūdžių, patobulino anglų kalbos žinias.

Konkursui mokinius ruošė anglų kalbos mokytoja Asta Macežinskienė

KONKURSAS „ENGLISH POETRY COMPETITION“

Gruodžio 4 d. 3a klasės mokinė Kotryna Liutkutė dalyvavo konkurse „English Poetry competition“. Kotryna  buvo apdovanota padėka už puikų eilėraščio „I opened a book“ deklamavimą bei nepriekaištingą tartį.

Mokytoja Asta Macežinskienė

ŠV. KAZIMIERO PROGIMNAZIJA – VIENA GERIAUSIŲ ŠALIES UGDYMO ĮSTAIGŲ!

„Reitingai“, kaip ir kasmet, surikiavo stipriausiai mokinius parengiančias mokyklas.

Tarp pradinių klasių aukščiausiais pasiekimais ugdant gabius mokinius išsiskiria Alytaus Sakalėlio pradinė mokykla, Panevėžio r. Dembavos progimnazija, Pradinė mokykla „Žiniukas“ Vilniuje, Vilniaus vaikų meninės studija „Diemedis“, Kauno Šv. Kazimiero progimnazija.
Tai ypač džiugios žinios ir prasminga dovana visai bendruomenei! Džiaugiamės ir didžiuojamės!
 

http://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/12/04/news/surikiavo-geriausias-lietuvos-mokyklas-yra-rimtu-pokyciu-12790102/

 

 

KAUNO M. MOKINIŲ KONKURSAS „FAIR PLAY SPORTE IR GYVENIME“

Fair Play – sąžiningas žaidimas, kaip socialinė vertybė ir socialinė norma, yra kilusi iš sporto, tačiau laikui bėgant buvo pritaikyta plačiau. Ugdyti mokinių vertybinę brandą, jų gebėjimą turimas etikos žinias pritaikyti praktikoje – toks buvo jau penktą kartą organizuojamo Kauno m. 6-7 klasių mokinių konkurso „Fair play sporte ir gyvenime“ tikslas. Šiais metais renginyje, kurį organizavo Kauno šv. Kazimiero progimnazija,  dalyvavo 10 Kauno m. mokyklų komandų, viso 90 mokinių. Toliau skaityti KAUNO M. MOKINIŲ KONKURSAS „FAIR PLAY SPORTE IR GYVENIME“

KONKURSO „JAUNASIS TECHNIKAS“ LAIMĖTOJAI

Lapkričio 28 d. mūsų progimnazijos trečiųjų klasių mokinių komanda „Jaunieji konstruktoriai“: Liutauras Gustas 3a, Jokūbas Džiaugys 3a, Eimantas Satkauskas 3a,  Arvydas Andrulis 3b,  Nedas Ragažinskas 3b Kauno miesto ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių konkurse „Jaunasis technikas“ užėmė pirmąją vietą. Konkursas vyko Kauno moksleivių techninės kūrybos centre.  Konkursą sudarė 5 užduotys: modelio konstravimas ir varžybos, smulkiosios motorikos užduotis, kūrybinė užduotis 3D rašikliu ir technikos viktorina. Visas užduotis mokiniai atliko greitai ir nepriekaištingai.  Tik atliekant smulkiosios motorikos užduotį teko kiek ilgiau padirbėti. Į mokyklą trečiokai grįžo su diplomu ir vertingais prizais. Mokinius konkursui parengė mokytojos Milda Stakauskienė ir Danguolė Keturakienė.