LIETUVOS KALĖDINIS SIAURUKAS

Gruodžio 21 dieną 3a klasės mokiniai su mokytoja Jolita M. dalyvavo šventinėje edukacinėje programoje ir švytinčiu kalėdiniu siauruku vyko į įspūdingą kelionę pas Kalėdų senelį. Kalėdinė kelionė prasidėjo Anykščiuose, kur keliautojus pasitiko nuotaikingi nykštukai, lydėję juos visos kelionės pas Kalėdų senelį metu. Nykštukai padėjo vaikams parašyti Kalėdų seneliui laišką, o viktorinos metu papasakojo visą tiesą apie Kalėdas ir Kalėdų senelį. Surdegio siaurojo geležinkelio stoties komplekse Anykščių rajone įsikūręs Kalėdinis miestelis užbūrė visus Kalėdine nuotaika bei linksmybėmis! Švytinčiose kalėdinėse erdvėse vaikų laukė Kalėdų senelis su dovanomis, žaidimais ir linksmybėmis, Kalėdų žaisliuko dirbtuvės, pirmą kartą Lietuvoje sukurtas kalėdinių eglučių labirintas, karšta arbata su meduoliniais sausainiais, filmukas apie Kalėdas ir siurprizai. Kelionė siauruku pas Kalėdų senelį – tai magiškas laikas susiburti, pabendrauti, pasilinksminti belaukiant gražiausių metų švenčių!

MOKINIŲ IŠVYKA Į ŠIAULIUS

Paskutiniąją dieną prieš atostogas 5c ir 7a klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Jurgita O. ir Rima M. vyko į saulės miestą – Šiaulius. Pirmiausia mokiniai apsilankė Katinų muziejuje, kuriame yra daugiau nei 4000 kačių eksponatų, atkeliavusių iš įvairiausių pasaulio kampelių. Jie taip pat turėjo galimybę pamaitinti ir paglostyti muziejaus erdvėse šeimininkaujančias murkles. Muziejaus prieigose veikia ir Gyvūnijos sodas, kuriame gyvena nemažai egzotinių gyvūnų: iguanos, driežai, varliagyviai, smauglys, papūgos ir kt. Vėliau mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto bibliotekoje ir apžiūrėjo bei sužinojo apie Lietuvos istorijoje naudotus įvairiausius pinigus, aplankė unikalų Cento kambarį bei stebėjosi didžiausia, net 113 kg sveriančia, spausdinta knyga. Nemažai laiko mokiniai praleido Telefonijos muziejuje. Kokių tik ryšio priemonių neapžiūrėjo ir neišbandė – nuo seniausių iki naujausių! Vėliau „keliautojai” apžiūrėjo Saulės laikrodžio aikštę, Talkšos ežero pakrantėje „apsigyvenusią” geležinę lapę bei pirmąjį pėsčiųjų bulvarą Lietuvoje — Vilniaus gatvę.
Žvarbus oras mokinių neišgąsdino, tad grįžtant visi dalinosi kelionės įspūdžiais! Smagu ir įdomu mokytis kitaip!

ADVENTO VAKARAS

Laukimo stebuklas dvelkia Paslaptimi… Pro nedidelį plyšelį skverbiasi spindulėlis. Ar gali jis prilygti Amžinajai šviesai? Laimingas balsas praneša džiugią žinią… Nežinios skraistė nukrenta… Nerimas pradingsta… Tvirtumo ir Tikrumo jausmas užvaldo sielą… Ar gali Akimirkos įspūdis prilygti Amžinajam grožiui?..
Sustabdytos akimirkos iš šventinio Advento vakaro!

ADVENTO RYTAS

Šį rytą mokykloje snigo šiltais ir gražiais linkėjimais. Mokinius ir mokytojus pasitiko ir sveikino Eglė ir Eglutė, saviraiškos būrelio mergaitės, pavirtusios snaigėmis!

GERUMAS MUS VIENIJA!

Tik tokiose dienose ir tik tokiose akimirkose suprantame, kaip svarbu yra dalintis gerumu. Mūsų gailestingumo darbai tampa šviesa tamsios žiemos laike. Ištiesta pagalbos ranka uždegs žiburį kažkurio vienišo ar vargstančio žmogaus širdyje.
Dėkojame progimnazijos bendruomenei už parodytą gerą širdį ir aktyvų įsijungimą į advento akciją „PADOVANOK KALĖDAS“.
Vakar progimnazijos mokinių tarybos atstovai nuvyko į Kauno Šv. Dvasios Šilainių – Sargėnų rajono Carito centrą su mūsų bendruomenės dovanomis. Mus pasitikusi Carito vadovė Danutė Matulaitienė džiaugėsi ir dėkojo už pagalbą, mergaitėms padovanojo carito žvakutę „Gerumas mus vienija“.
Tegul kylanti Šventų Kalėdų žvaigždė veda Jus ir Jūsų šeimas taikos, ramybės ir santarvės keliu!

Paskelbta 2023-12-23

KVIETIMAS Į ADVENTO VAKARĄ!

„Laukimo stebuklas dvelkia Paslaptimi. Pro nedidelį plyšį skverbiasi Spindulėlis. Ar jis gali prilygti Amžinajai šviesai?..
Laimingas balsas praneša džiugią žinią… Nežinomybės skraistė nukrinta… Nerimas pradingsta… Tvirtumo ir Tikrumo jausmas apgaubia sielą…“

DALIJIMASIS ADVENTO GERUMU!

Gruodžio 15 d. progimnazijos 5-6 klasių mokinukai su muzikos mokytoja Aurelija G. ir dorinio ugdymo mokytoja Kristina A. lankėsi Domeikavos užimtumo centre „Tapk laisvas“. Mokiniai centro narius pradžiugino sveikinimo žodžiais, savo rankų darbo angeliukais ir dovanotais muzikiniais kūriniais.
Dėkojame centro vadovams ir nariams už šiltą priėmimą bei mokiniams padovanotas saldžias dovanas, rankų darbo atvirutes ir žaisliukus eglutei!
Tikimės, kad bendradarbiavimas ateityje sukurs dar daug gražių ir prasmingų akimirkų!

ADVENTO PAMOKOS

Ar girdite? Mažais žingsneliais atskuba pati gražiausia metų šventė – Šv. Kalėdos. Tai gerumo ir stebuklų laikas.
Tereikia tiek nedaug, tik išmokti būti dėmesingu ir geru kitam.
Advento metu progimnazijos mokiniai turėjo integruotas dorinio ugdymo pamokas koplyčioje ir aktų salėje, kurių metu mokėsi kilnumo, atsakingumo ir draugiškumo: šokdami, žaisdami, vaidindami, skaitydami istorijas mažesniems, dalindamiesi geru žodžiu, vienydamiesi maldoje.
Dėkojame mokytojoms, kurios organizavo, bendradarbiavo ir kvietė vaikus būti kilnesniais: tikybos mokytojai Kristinai A., šokių mokytojai Indrei P., priešmokyklinio ugdymo mokytojai Astai A., technologijų ir muzikos mokytojai Aurelijai G., bibliotekininkei Romualdai R. ir pradinių klasių mokytoja Rūtai M.

PROJEKTO „BASKET CHANGEMAKER: PLAY, INCLUDE AND EDUCATE“ DALYVIŲ SUSITIKIMAS

Gruodžio 18 d. vyko bendruomenės įgyvendinamo ERASMUS+ projekto „BaskEUball: Basket ChangeMaker: Play, Include and Educate” (projekto koordinatorius – Ispanijos Karalystės Žironos universitetas) projekto dalyvių vaizdo konferencija. Mūsų mokyklai susitikime atstovavo 3a ir 3c klasių mokiniai, kurie virtualiai susipažino su bendraamžiais iš Ispanijos Karalystės La Farga mokyklos ir Graikijos Nea Peremos- Attikis mokyklos.
Visų trijų šalių atstovai ne tik prisistatė, papasakojo apie savo pomėgius, aistrą krepšiniui, bet ir pasveikino vieni kitus artėjančių šv. Kalėdų proga.
Susipažinę ir džiaugsmingai nusiteikę mokiniai laukia realių susitikimų – sportinių veiklų bei turnyrų!