CODE WEEK 2020 SAVAITĖS RENGINIAI

Jau ne pirmus metus vykstanti Europos Sąjungos programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas – visus sudominti programavimu ir skaitmeniniu raštingumu. Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvauja projekte „Informatika pradiniame ugdyme“, todėl jie kasmet aktyviai dalyvauja Europos programavimo savaitėje „Code Week 2020“. Spalio 15-25 dienomis mūsų mokykloje vyko ES programavimo savaitės renginiai.

1-2 klasių mokiniai programavo klasikinį labirintą su Angry Bird‘u bei Minecraft Adventure, naudodamiesi code.org aplinka, sprendė loginius uždavinius dėliodami blokelius, mokėsi kartojimo komandų.

3-4 klasių mokiniai programavo naudodami Scratch programėlę, animavo savo vardą, išbandė užduotis dvejetainėje sistemoje. Atlikdami šias užduotis mokiniai patyrė daug gerų emocijų, susipažino su naujais informatikos terminais, suprato, kad išmanieji įrenginiai skirti ne tik pramogai, bet ir smagiam mokymuisi.

5-6 klasių mokiniai, naudodami micro: bit kompiuteriukus, kūrė muziką, žaidimą „Žingsniamatis“.

7-8 klasių mokiniai savo išmaniuosiuose įrenginiuose išmoko persiųsti skaitmeninį turinį, atkoduoti ir užkoduoti vaizdinę informaciją, sukurti originalų, savitą kompiuterinį žaidimą.

Visi renginio dalyviai pasiekė tikslą: kūrybiškai taikė programavimo idėjas, sprendė problemas, bendradarbiavo pasitelkę programavimą. Džiaugiamės prasminga ir naudinga iniciatyva – #CodeWeek!

Informacinių technologijų mokytoja Vilma Plutienė

Paskelbta 2020-10-29