EDUKACINĖ-OLIMPINĖ EKSPEDICIJA „TARP PASAULIO IR LIETUVOS – MES!“

Spalio 25 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijos pedagogų komanda organizavo Kauno m. bendrojo ugdymo įstaigų pradinių klasių mokinių edukacinę-olimpinę ekspediciją „Tarp pasaulio ir Lietuvos – mes“. Šiam renginiui pasirinkome netradicinę erdvę – Lietuvos sporto muziejų, kuris atitiko visus renginio idėjos kriterijus: ugdyti vaikų pažinimo kompetencijas kūrybingai stebint, veikiant, atrandant; lavinti patirtinį ugdymą gerųjų pavyzdžių pagalba; skatinti vaikų sveiką ir saugų judrumą bendraujant ir bendradarbiaujant komandoje netradicinėse aplinkose; skiepyti olimpines vertybes bei dorovines nuostatas.

Į renginį atvyko 9 mokyklų komandos, kurios dalyvavo pažintinėje ekspedicijoje Lietuvos sporto muziejuje, pasitikrino savo žinias, pastabumą bei komandinio darbo darnumą orientacinėje-loginėje viktorinoje „Olimpinių eksponatų mozaika“. Vėliau mokiniai dalyvavo žaidime „Vertybių aukcionas“, kuriame labai įtaigiai ir nuoširdžiai olimpines, parolimpines bei žmogiškąsias vertybes mokiniams pristatė Lietuvos dziudo imtynininkas, 2000 m. ir 2012 m. vasaros olimpinių žaidynių dalyvis, Pasaulio čempionato prizininkas, Lietuvos Fair Play komiteto prezidentas Marius Paškevičius. Siekiant įkvėpti mokiniams visapusiškos asmenybės ugdymo svarbą, paskutiniame renginio etape pasiūlėme lietuvių liaudies žaidimus, kurie vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų.

Mūsų progimnazijos mokinių komanda – antrokai Kristupas Beržaninas ir Ingrida Jaciukevičiūtė, trečiokai Kristupas Sabeckas ir Patricija Kupstaitė bei ketvirtokai Domantas Tilinga ir Erikas Šapalas, parodžiusi daug sumanumo, pastabumo, darnaus komandiško darbo iškovojo trečią vietą.

Šio renginio idėja buvo mokiniams patraukliomis edukacinėmis priemonėmis parodyti, kad sportas prasmingai praturtina gyvenimą, o džiaugsmas, patiriamas varžantis ir laimint, yra vertas įdėtų pastangų. Juk fiziniais pratimais ugdomas gražus kūnas, o meno, literatūros, mokslo, pažinimo, dorovės priemonėmis – geras žmogus.

Filomena Beleškevičienė, direktorės pavaduotoja ugdymui