ERASMUS+ PROJEKTO IŠVYKA Į ČEKIJĄ

Gegužės 7-14 dienomis vyko tarptautinis vizitas Čekijoje, Kladno mieste. Graikijos, Turkijos, Čekijos ir Lietuvos mokinių ir mokytojų komandos vykdė Erasmus+ tarptautinio daugiašalio projekto „Our Homes Have Much in Common“ veiklas. Mūsų progimnazijai atstovavo 7a kl. mokiniai G. Caracci ir A.Petraitis, 7b kl.mokiniai D.Dirmauskaitė, D.Pirogova bei J.Gailevičius ir N.Žuvaitis. Kartu su mokiniais projekto veiklose dalyvavo mokytojos A.Bartninkienė ir A.Ivanauskienė.
Susitikimas buvo turtingas įvairiomis veiklomis: mokiniai buvo pakviesti į pamokas, kuriose pristatė savo šalį, miestą ir mokyklą, svečius mokė lietuviškų frazių, atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Dalyvavo ir kūrybinėse veiklose – ruošė įvairias užduotis iš gamtinių medžiagų, rengė pristatymus mažiesiems mokiniams. Taip pat susipažino ir stebėjo kasdienes veiklas – pamokas, popamokinę veiklą, kuriose lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Aktyvias darbo dienas praturtino prasmingas laisvalaikis: susipažinimo vakarienė ir boulingo turnyras, pasivaikščiojimas po Kladno senamiestį, vizito šeimininkų – mokytojų, tėvų ir mokinių – suruoštas vakarėlis, lydimas dainų, šokių ir draugystės laužo liepsnų šilumos. Projekto dalyviai susipažino su istorine praeitimi ir modernumu žavinčia Čekijos sostine Praha, daug vaikščiota miestelio parkais ir senamiesčio gatvelėmis.
Vizito metu įgyta patirčių ir naujų draugų bendroms ateities veikloms.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos programos Erasmus+ lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
Projekto dalyvė mokytoja A.Bartninkienė

Paskelbta 2022-05-22