ERASMUS+ PROJEKTO DALYVIŲ SUSITIKIMAS PRAHOJE

Planuotas ir ilgai lauktas Erasmus+ programos projekto „Our Homes Have Much in Common“ partnerių – Lietuvos, Čekijos Respublikos, Turkijos ir Graikijos mokyklų – pirmasis tarptautinis susitikimas įvyko! Projekto koordinatoriai ir šio vizito, vykusio lapkričio 1-5 d., šeimininkai – Zakladni škola Kladno (Čekijos Respublika) pedagogų komanda. Šiame susitikime mūsų progimnaziją atstovavo direktorė Palmira ir mokytojos Asta bei Eva.
Susitikimas buvo turtingas įvairiomis veiklomis: pamokų stebėjimu ir aptarimu, diskusijomis apie šalių švietimo sistemas, ypač akcentuojant specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymą, galimybe pamatyti vizito šeimininkų sukurtas ir ugdymo procese naudojamas edukacines vidaus ir lauko erdves, dalyvavimu praktiniame žinių pritaikyme eTwinning programoje, paskaita apie darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais metodus ir būdus, kūrybinėmis dirbtuvėmis taikant virtualius mokymo būdus, vaikų ledo ritulio treniruotės stebėjimu Kladno ledo arenoje, dalyvavimu mokyklos projektų dienoje, kai vyresnieji mokiniai parengė užduotis ir organizavo veiklas jaunesniems mokiniams.
Aktyvias darbo dienas praturtino prasmingas laisvalaikis: susipažinimo vakarienė ir boulingo turnyras, pasivaikščiojimas po Kladno senamiestį, vizito šeimininkų – mokytojų, tėvų ir mokinių – suruošti tradicinių čekų patiekalų pietūs, išvykos į Velka Dobra esantį plėšriųjų paukščių ūkį, istorine praeitimi ir modernumu žavinčią Prahą, ekskursija į Kladno Bokštinių kvartalų muziejų.
Įgyta patirčių ir naujų draugų bendroms ateities veikloms, suplanuoti laukiantys susitikimai, į kuriuos vyks ir visų keturių projekte dalyvaujančių šalių mokyklų mokinių delegacijos.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos programos Erasmus+ lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Paskelbta 2021-11-08