MOKINIŲ EMOCINĖS SVEIKATOS STIPRINIMO PROGRAMA

Ugdymui vykstant nuotoliniu būdu, didiname mokinių psichologinį atsparumą!
Sėkmingai startavo prevencinio algoritmo projektas, kurio metu progimnazijos psichologė Agnė, bendradarbiaudama su Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos psichologų komanda, veda psichologinių žinių mokiniams suteikiančias edukacijas.
Edukacijoje ,,Dėmesio, priklausomybės: maistas, socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai“ 7b klasės mokiniai nagrinėjo priklausomybės atsiradimo priežastis, atkreipiant dėmesį į visiems mums svarbius savivertės ir savistabos aspektus. Atsikartojantys priklausomybę turinčių žmonių elgesio modeliai pateikti kiek neįprastu būdu, nagrinėjant lyčių skirtumus, įvaizdžio kūrimo klausimus ir nepastebimus priklausomybės formavimosi etapus. Komandinio darbo metu mokiniai ieškojo išeičių, padedančių susidoroti su galimomis šių dienų pasaulio grėsmėmis.

Edukacijoje ,,Visada yra dėl ko gyventi“ 7a klasės mokiniai nagrinėjo jaunuolių streso, nerimo ir įtampų atsiradimo priežastis, atskleidžiant savižudybės rizikos veiksnius, rizikos ženklus ir pagalbos galimybes. Svarbu laiku pastebėti savo artimą,  išgyvenantį liūdesį ar nerimą, atpažinti ženklus, pranašaujančius apie savižudybės svarstymą, išklausyti ir leisti išsikalbėti. Vien tik įtarus, kad artimasis turi ketinimų žudytis, reikia pasikliauti savo intuicija ir atvirai išreikšti savo nerimą.  Mokiniai analizavo savižudybę  pranašaujančius ženklus, dėliojo galimas pagalbos asmeniui alternatyvas ir sužinojo kontaktus, kur nukreipti situacijoje esančius asmenis.

Paskelbta 2021-01-27