PROJEKTŲ DIENA

Birželio 21 d.  progimnazijoje vyko projektų diena „Inovacijos mano mokykloje“, kurioje dalyvavo 5-6 klasių mokiniai.  Mokiniai buvo supažindinti su projektų rengimo struktūra nuo A iki Z: projektinės veiklos tinkslingumu, etapais, problemų sprendimo būdais, projekto komandos bendradarbiavimo svarba, projekto veiklų planavimo bei įgyvendinimo  ypatumais, vertinimo ir pristatymo procesu.  Rengdami ir pristatydami projektus mokiniai turėjo pritaikyti turimas dalykinių žinių kompetencijas. Į šį aspektą vertinimo komisija kreipė esminį dėmesį. 

5a klasės mokiniai pasiūlė sveikos, skanios ir gaivios arbatos gaminimo projektą. 5b klasės mokinių komanda „D. D. Jerys“ sukūrė mokyklos veiklos modernizavimo projektą, kurio pagalba mokiniai galės mokytis vien tik su skaitmeninėmis mokymosi priemonėmis bei gaus interaktyvią pagalbą mokantis. 5c klasė sukūrė projektą „Mokyklos programėlė KŠKP“, kurios tikslas – skatinti mokinių pažangumą, bendradarbiavimą,  pagerinti informacijos sklaidą, mažinti patyčias, fiksuoti ir dalintis aktualia informacija.  6b klasės mokiniai  siūlė projekto idėjas, kaip modernizuoti mokyklos valgyklos veiklą. 

Vertinimo komisijos nuomone, pačio originaliausio, išsamiausio ir aktualiausio projekto idėją sukūrė 6a klasės mokiniai.  Jo pagrindinė mintis

– progimnazijos bendruomenės sveikatos stiprinimas ir atstatymas! Kadangi labai daug mokinių serga kvėpavimo takų ligomis, 6a klasės „jaunieji verslininkai“ planuoja įrengti „Druskos kambarį“, kuriame vyktų profilaktinės ir atstatomosios mokinių ir mokytojų sveikatos procedūros. Projektas buvo pagrįstas realiais technologiniais procesais, finansiniais skaičiavimais ir prognozuojamų rezultatų statistika.

Projektų dienos veiklose visi mokiniai turėjo progą įsitikinti, kad „Svajonė, kuri išsipildo, gali būti projektu!“