KONKURSO „GERIAUSIA MOKYKLOS EDUKACINĖ ERDVĖ LIETUVOJE 2020 METAIS“ NUGALĖTOJŲ IŠVYKA Į LATVIJĄ IR ESTIJĄ

Rugpjūčio 10-13 d. mūsų progimnazijos mokytoja Kristina kartu su kitais Respublikinio mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtojų atstovais iš 30 ugdymo įstaigų dalyvavo edukacinėje išvykoje po Latviją ir Estiją. Anot mokytojos Kristinos, išvyka buvo prasminga savo turininga programa, kompetentingais lektoriais, bendradarbiaujančiais, gerąja darbo patirtimi profesionaliai, o kartu žaismingai besidalijančiais dalyviais. Kelionės – mokymų metu įdomių faktų sužinota klausant paskaitų apie Estijos gamtines vertybes ir saugomų teritorijų sistemą, apie išmaniąsias technologijas mokyklų edukacinėse erdvėse. O Jūs ar žinote, kodėl niekas negyvena vabzdžių nameliuose?! Diskutuota, ieškota, aptarta, pristatyta mokyklų kuriamos edukacinės erdvės, aktyviai pažinta bei palyginta gamtos ir kultūros sąlygos Latvijoje ir Estijoje. Profesionalumu ir kompetencija, naudingais patarimais ir praktinėmis įžvalgomis (pavyzdžiui, kaip įrengti pažintinį taką, kaip pateikti informaciją stenduose, kokios yra gamtos interpretavimo gudrybės ir kt.) dalijosi mokymų lektoriai – Almantas Kulbis, LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas, bei Tomas Pocius, LMNŠC Gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkas.

Mokyklų atstovai buvo supažindinti su Latvijos ir Estijos miestų erdvėmis, jų sprendimais. Viešėta  Estijos Muhu saloje, domėtasi jos etnokultūros ir gamtos vertybėmis. Aplankyta didinga, viduramžius menanti Kuresarės pilis, kuri laikoma geriausia išlikusia viduramžių pilimi Baltijos šalyse. Keliauta žygin 3,5 km ilgio Viru Bog gamtos pažintiniu taku ir dalimi (3 km.) Kasmu pajūrio gamtos ir istorinio pažinimo tako Lahemos nacionaliniame parke. Gamtos grožiu ir Baltijos jūros bangų šėlsmu mėgautasi šiaurinėje Estijos pakrantėje, susipažinta su Latvijos botanikos sodo Salaspilyje kolekcijomis, išmaniuoju šiltnamiu, edukacinėmis erdvėmis.

Edukacinė kelionė – mokymai sudarė galimybę edukacinių erdvių konkurso ugdymo įstaigų nugalėtojų deleguotiems pedagogams skleisti savo patirtį kitiems ir pasisemti naujų idėjų savo ugdymo įstaigų edukacinių erdvių tobulinimui.

Paskelbta 2020-08-18