MOKINIŲ IŠVYKA Į ESTIJĄ IR LATVIJĄ

Keliauti visada smagu!
5-8 klasių jungtinė mokinių grupė, lydima mokytojų Audronės ir Anetos, balandžio mėnesio paskutines dienas praleido pažindami kaimynines šalis ir mokydamiesi kitaip. Dviejų dienų išvykoje mokiniai aplankė Rygos zoologijos sodą, veikiantį nuo 1912 m., grožėjosi kaimyninės šalies vaizdais, o vakare pasiekė Tartu – universitetinį, antrą pagal dydį Estijos miestą. Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva, Domo katedros griuvėsiai ir Universiteto biblioteka – visa tai išsidėstę senamiesčio panoramoje. Antros kelionės dienos rytas smalsuolius pakvietė į AHHAA mokslo centrą – vieną moderniausių muziejų pasaulyje. Čia kitaip nei įprastuose muziejuose, taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską – čia niekas nėra draudžiama. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia mokiniai galėjo išbandyti veidrodžių labirintą, milžinišką energijos mašiną (Niutono obelis), patirti žemės drebėjimą, nuotykių liftu nusileisti į žemės gelmes, o planetariume susipažinti su mūsų Visatos slėpiniais, visiškai saugiai pasivažinėti dviračiu ant kelių metrų aukštyje ištempto lyno ir suvokti, ką jaučia cirko akrobatai.
Tai puiki pažintinė-kultūrinė patirtis!

Paskelbta 2024-05-02