TRADICINIS PROGIMNAZIJOS BENDRUOMENĖS PROJEKTAS „KALĖDŲ MEDIS PRAŽYDO“

Šį gruodį mūsų progimnazijos Kalėdų medis pražydo neįtikėtinais žiedais: gerumo, šilumos, dosnumo ir vilties.

Progimnazijos kiemą papuošė Jončių šeimos dovanota eglutė! Nuoširdžiai dėkojame Ugnės tėveliams.

Mokytoja Ina pasiūlė papuošti eglutę vaikų pagamintais žaisliukais – pirštnytėmis. Visi pradinukai įvairiomis technikomis dekoravo savo pirštinytes ir jos virto nuostabiais žaislais eglutei.

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo bendruomene. Juk gerumą, grožį, jaukumą ir šventiškumą galima sukurti iš labai paprastų dalykų.

Paskelbta 2020-12-13

PROJEKTAS „KALĖDOS – STEBUKLŲ METAS“

Prie slenksčio – didžiosios metų šventės. Mes tikime, kad visi drauge Kalėdų laukimą galime paversti stebuklu, dovanodami sau ir kitiems savo rankomis sukurtas dekoracijas, puošiant jomis savo aplinką, kalbant apie švenčių prasmę ir jų pasitikimą.

Net ir mokydamiesi nuotoliniu būdu, Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvavo technologijų mokytojos Drąsutės Zaukienės inicijuotame projekte „Kalėdos-stebuklų metas“.

Paskelbta 2020-12-16

MOKINIŲ TARYBOS NUOTOLINIS SUSITIKIMAS

Ketvirtadienio popietę mūsų progimnazijos mokinių taryba nuotoliniu būdu susitiko su Kauno Palemono gimnazijos mokinių tarybos nariais. Mokiniai susipažino, pasidalino gerąją patirtimi,  idėjomis, kaip  praturtinti mokyklų bendruomenių gyvenimą mokantis nuotoliniu būdu. Džiaugiamės, kad šia gražia iniciatyva prasidėjo bendradarbiavimas tarp mokyklų.  

Mokinių tarybos kuratorė Kristina Ališauskienė

Paskelbta 2020-12-13

PSICHOLOGINIŲ ĮGŪDŽIŲ MOKYMOSI PROJEKTAS

2020 metais progimnazijoje buvo tęsiamas projektas mokinys-mokytojas-tėvai „Kūrybiškas, Atidus, Dėmesingas“.  Mokymosi sutrikimų ir sunkumų turintys mokiniai yra aktuali šiuolaikinių mokyklų problema, kurią siekiama išspręsti įvairiais būdais. Dažniausiai šie vaikai susiduria su elgesio ir emocijų sunkumais. Remdamiesi gerąja patirtimi, kad edukaciniai fizinės veiklos užsiėmimai gali pagerinti vaikų, turinčių mokymosi sunkumų, emocinės būklės, elgesio ir mokymosi kaitos ypatumus, bendradarbiaudami su LSU dėstytojais ir studentais bei Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla, dirbome su vaikais, taikant edukacines fizines veiklas: socioterapiją, grupę formuojančius, dėmesingumą gerinančius fizinius pratimus ir žaidimus, kvėpavimo pratimus,  jogą, meditaciją.  Vaikai buvo mokomi aerobiniais pratimais suvaldyti stresą, emocijų kaitą, pyktį.

Paaiškėjo, kad mokiniams, kurie lankė edukacinės fizinės veiklos užsiėmimus, pagerėjo mokymosi ypatumus atitinkančios skalės mokytojų vertinime: mokymosi įgūdžiai, mokyklos problemos, mokymosi sunkumai. Specialistų pateiktos rekomendacijos mokinių tėvams ir mokytojams leidžia veiksmingai stabdyti probleminį elgesį.

Džiaugiamės, kad drauge su socialiniais partneriais fizinės veiklos pagalba sėkmingai sprendžiame vaikų, turinčių mokymosi ir elgesio sunkumų, problemas!

Paskelbta 2021-02-07

SVARBI INFORMACIJA DĖL NUOTOLINIO MOKYMO

Gerbiami Tėveliai,

Informuojame Jus, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. 1159 reglamentuota, kad Kauno miesto teritorijoje nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. nustatytas Karantino režimas.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius, siekdamas taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, 2020 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. A-3481 nustatė, kad iki lapkričio 11 d. Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklose pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas besimokančių mokinių, taip pat pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse besimokančių mokinių ugdymo procesas vykdomas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu.

Vadovaujantis 2020 m. spalio 21 d. Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu Nr. 1160 dėl „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“, ugdymas mokyklose iki 2020 m. lapkričio 8 d. pagal pagrindinio ugdymo programą (5-8 klasių mokiniams) vykdomas nuotoliniu būdu.

DĖL PRADINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO

LAIŠKAS TĖVAMS ruduo_2020

 

Paskelbta 2020-10-30

STIPRINKIME PSICHIKOS SVEIKATĄ ŽAISDAMI

Kiekvienais metais spalio 10 d. progimnazijoje minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šių metų spalio mėnesį progimnazijoje vyko renginių ciklas mokiniams „Stiprinkime psichikos sveikatą žaisdami.“ Renginių tikslas – atkreipti dėmesį į žaidimą, kuris padeda bendrauti, išmokti naujų dalykų, susikaupti, teikia daug teigiamų emocijų.
VDU ir LSU studentai, progimnazijos psichologė Agnė pakvietė mokinius ir mokytojus pažaisti, dalyvauti linksmose loterijose. Atsakius į klausimus, galima buvo laimėti malonią emociją, trintuką, kuris ištrina įvairias bėdas, o gal obuolį – sveikatos šaltinį. Renginio metu informaciniame centre buvo galima pasimokyti įvairių komandinių žaidimų. Mokytojai kūrybiškai integravo žaidimus į savo mokomuosius dalykus ir pamokos mokiniams buvo įdomesnės. Pastebėjome, kad žaidimas yra ne tik puikus ugdymo metodas, bet ir padeda kurti teigiamus emocinius santykius su vaikais.

Džiugu, kad ši akcija visiems paliko tiek daug teigiamų emocijų.

Paskelbta 2021-02-05

MENINIO SKAITYMO POPIETĖ „PASAULIS IR AŠ“

Spalio 23 dieną 5-8 klasių mokiniai skubėjo į meninio skaitymo popietę „Pasaulis ir aš“, skirtą Visų šventųjų dienos ir Vėlinių paminėjimui. Vadovavomės principu, kad maži dalykai širdyje užima labai daug vietos. Mokiniai eilėmis kalbėjo apie Tėvynę, gimtinę, protėvių palikimą, meilę žmogui, pareigą, norą tobulėti. Skambėjo poetų klasikų eilės. Mokinių degančios akys patvirtino, kad amžinosios vertybės nesensta ir vaikai joms neabejingi.

Lietuvių kalbos mokytojos Audronė Bartninkienė ir Rūta Jagminaitė

Paskelbta 2020-10-29

KŪRYBINIS DARBAS „VERTYBIŲ SIENA“

Kol mokiniai atostogauja, tikybos mokytoja Kristina ir dailės bei technologijų mokytoja Ina su grupele mergaičių ruošia kūrybinį darbą – mokyklos koplytėlėje piešia edukacinę „Vertybių sieną“. Tikimės, kad tai padės diskutuojant apie svarbiausias vertybes, mokantis jas įvardinti įvairiomis kalbomis, išgyvenant simuliaciniuose žaidimuose!
Augame ir auginame!

Paskelbta 2020-10-29