TĖČIO ŽILVINO PAMOKĖLĖ „IŠ KO GAMINAMA DUONELĖ?“

Po žiemos atostogų Nojaus tėtis Žilvinas atnešė į klasę lauktuvių – paties iškeptą duonos kepaliuką! Mokytoja ir vaikai paragavę duonelės liko maloniai nustebinti, nes ji buvo labai gardi. Mokytoja pasiūlė Nojaus tėveliui surengti vaikams edukacinę pamokėlę apie duonos kepimą, ir jis sutiko, tik įspėjo, jog užauginti duonelėms raugą užtruks netgi mėnesį laiko. Praėjus mėnesiui, vasario 8 d., Nojaus tėveliai mokyklos valgykloje 3b klasės mokiniams pravedė edukacinę pamokėlę ,,Iš ko gaminama duonelė?”. Nojaus mama Vaida pasirūpino, kad kiekvienas vaikas turėtų prijuostę, ,,šefo” kepurėlę, o paskirstyti į grupeles po 3 turėtų medinius šaukštus, dubenis ir svarstykles. Vaikai patys svėrė trijų rūšių miltus, dėjo ingridientus: saulėgrąžų ir moliūgų sėklų, kmynų, cukraus, druskos, raugo, pylė vandenena, viską maišė, ir svarbiausia, mėgavosi kiekviena proceso akimirka. Duonelių tešla, sudėta į formeles, keliavo į mokinių Nojaus ir Sofijos namus, kad jos būtų laikomos šiltai ir iškiltų tešla. Kitą dieną iškeptos duonelės atkeliavo atgal pas vaikus, buvo ragaujamos su sviestu ir žolelėmis. Toks tėvų įsitraukimas į ugdymo procesą yra tikrai nepaprastas! Dėkojame už šią nuostabią patirtį ir mokymą!
3b klasės mokytoja Aurelija I.

Paskelbta 2024-02-12