ERASMUS+ TARPTAUTINIO DAUGIAŠALIO PROJEKTO „OUR HOMES HAVE MUCH IN COMMON“ VEIKLOS TURKIJOJE

Kovo 21-26 dienomis vyko tarptautinis vizitas Turkijoje, Hatajaus mieste. Graikijos, Lietuvos, Čekijos mokinių ir mokytojų komandos atvyko vykdant Erasmus+  tarptautinio daugiašalio projekto „Our Homes Have Much in Common“ veiklas.

Mūsų progimnazijos komandą sudarė mokytojos Asta ir Rima bei 6 mokiniai iš šeštų ir septintų klasių: Domantas, Deimantė, Kristupas, Gabija, Vilius, Meinardas. Kiekviena vizito diena buvo suplanuota nuo ryto iki vakaro. Iš ryto vykdavome į mokyklą, kurioje vyko įvairios veiklos: kiekvienos šalies pristatomi tradiciniai, nacionaliniai žaidimai, sporto varžybos. Taip pat kiekviena komanda turėjo pristatyti savos šalies tradicinius, nacionalinius žaislus, naudodamiesi įvairiomis IKT programomis. Vyko ir Ebru- nacionalinės turkų dailės rūšies užsiėmimai, kuriuos vedė turkė dailės mokytoja. Visi džiaugėmės atliktais darbais, jų originalumu ir spalvomis.

Po pietų, kurių metu gardžiavomės nuostabiais turkiškais patiekalais, vykome į ekskursijas senovės Romos laikų tuneliai (Titus tunnels), Nacionalinis Turkijos Archeologijos muziejus, Harbye parkas, Mozės medis, Įspūdingas Expo parkas, Samandag paplūdimys prie Viduržiemio jūros, krikščionių ir musulmonų maldos vietos. Hatajuje persipina įvairios religijos, tačiau šis miestas kupinas tolerancijos kitoms religijoms ir kitų šalių žmonėms. Taip pat lankėmės miesto merijoje bei švietimo departamente.

Vakarieniaudavome visi kartu ir dalindavomės patirtais per dieną įspūdžiais. Mokiniai dainavo, šoko kartu su savo naujai sutiktais draugais. Savaitė prabėgo akimirksniu. Laukiame naujo susitikimo, kuris įvyks gegužės mėnesį Čekijoje.

Projekto koordinatorė Lietuvoje – anglų kalbos mokytoja

Asta Macežinskienė.