PER KALBĄ – Į VALSTYBĘ

Kovo 12 d. 7-8 klasių mokinius pakvietėme į integruotą istorijos ir lietuvių,  anglų, rusų kalbų renginį „Per kalbą į valstybę“, skirtą Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės dienai ir Kovo 16-ajai – Knygnešio dienai paminėti. Mokiniai peržiūrėjo meninį filmą „Knygnešys“ , dalyvavo Kahoot viktorinoje, diskutavo apie laisvę ir jos prasmę, pristatė paruoštus kūrybinius darbus, dalijosi perskaitytų knygų pristatymais, kuriuose slypi amžinos vertybės – šeima, žinių troškimas, laisvės kaina. Kalbėjome apie gimtosios kalbos, papročių svarbą tautos išlikimui. Prisiminėme knygnešius ir daraktorius, kurie XIX a. spaudos draudimo laikotarpiu padėjo nepamiršti lietuviško rašto.  XIX a. tautinio atgimimo metu atsiradęs noras turėti ir kurti savo valstybę išsipildė 1918 m. vasario 16 d., o ant tuo metu pastatytų valstybingumo pamatų 1990 m. kovo 11 d. antrą kartą XX a. atkūrėme nepriklausomybę.

Mokytojos Daiva, Audronė, Dangira ir Asta

Paskelbta 2021-03-14