MŪSŲ MOKINIŲ SĖKMĖ REGIONINĖSE ROBOTIKOS VARŽYBOSE

2024 m. vasario 29 d. Kaune, KTU licėjuje vyko regioninės vaikų robotikos varžybos. Į varžybas susirinko daugybė komandų ir dalyvių, kur demonstravo savo įgūdžius kuriant ir valdant robotus. Varžybos vyko dvejose kategorijose: FLL Challenge ir FLL Explore.

FLL Challenge kategorijoje (9-16 metų vaikai), kuri yra sudėtinga ir įdomi, dalyvavo mūsų mokyklos komanda „LegRob inžinieriai“, kurios nariai yra: 7c klasės mokiniai Adomas D., Denas B. ir Ignas K. Bendrame įvertinime mūsų mokyklos komanda užėmė 3 vietą bei pelnė nominaciją „Inovacijų projektas“. Komanda sukūrė ir suprogramavo LEGO Spike robotą, kuris turėjo atlikti įvairias užduotis specialioje aikštelėje. Vaikai teigia, kad robotika jiems ne tik hobis, bet ir būdas plėtoti savo kūrybinius ir intelektualinius gebėjimus, taip pat mokytis dirbti komandoje ir bendrauti.

Menas ir technologijos susijungia, siekiant sukurti unikalius meno eksperimentus. Todėl į  FLL Explore (7-10 metų vaikai)  robotikos varžybas susirenka meno kūrėjai ir inžinieriai, norintys pateikti naujoviškus meno darbus, kurie būtų sukurti arba patobulinti naudojant robotiką ir kitas šiuolaikines technologijas. Mokslas, technologijos, inžinerija, meno sritys ir matematika įkvepia didelėms idėjoms, drąsiems veiksmams ir kūrybiškumui. FLL Explore  robotikos varžybose mūsų mokyklos mokinių komanda „LegRob Stars“, kurios sudėtyje buvo trečiokai Simonas C. ir Oskaras Ž., ketvirtokas Naglis K. bei antrokas Tauras K. pasidalino savo asmenine patirtimi, kaip sekėsi kelis mėnesius tyrinėti meno istoriją, susijusią su iššūkio tema, ką išmoko dirbdami kaip komandos nariai ir laimėjo nominaciją „Komandos modelio apdovanojimas“ bei bendroje įskaitoje pelnė 1 vietą. Vaikai parodė savo komandos sukurtą modelį, plakatą, kaip sekėsi bendradarbiauti su kitomis komandomis.

Mokinius varžyboms paruošė robotikos būrelio vadovė Vilma Plutienė

Paskelbta 2024-03-05