SEMINARAS „ETNOLOGIJA IR MITOLOGIJOS ATSPINDŽIAI UGDYMO ĮSTAIGŲ EDUKACINĖSE ERDVĖSE“

Lietuvos mokinių Neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius organizavo respublikos pedagogams dviejų dienų seminarą „Etnologija ir mitologijos atspindžiai ugdymo įstaigų Edukacinėse erdvėse”. Seminaras vyko Kaune, o pagrindinės programos kūrėjos ir iniciatorės buvo trijų Kauno ugdymo įstaigų atstovės – Kauno Palemono gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Strabulienė, Kauno Valdorfo darželio „Šaltinėlis” direktorė Audra Liaudanskienė ir Kauno Šv. Kazimiero progimnazijos mokytoja Kristina Ališauskienė.
Pirmoji seminaro diena buvo skirta žinioms atnaujinti: Tautvydas Gurskas, KMAIK lektorius, landšafto projektų vadovas mokytojus kvietė puoselėti, tobulinti ir kurti mokyklose lauko erdves, nes gamta kalbina vaikus betarpiškai ir skatina kūrybiškumą, emocinį stabilumą ir polėkį saviraiškai. Pasak Tautvydo, svarbiausia, kad į kūrybos ir veiklų procesą įsitrauktų visa ugdymo įstaigos bendruomenė, taip aplinka taps sava ir artima. VšĮ „Žaliosios gamtos mokyklos“ įkūrėjos/direktorės Jolantos Lipkevičienės žodžių vedami keliavome po metodų pritaikymą netradicinėse erdvėse. Lektorė dalijosi patirtimi, kaip erdvė ir mūsų požiūris į mokinį ugdo vaiko emocinį intelektą. Pasak Jolantos, vaikas netradicinėje aplinkoje yra ugdomas kilniu ir pagarbiu aplinkai asmeniu. Marius Lasinskas, vaistininkas-žolininkas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, lektorius, VDU Žemės ūkio akademijos doktorantas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje” autorius nukėlė visus į gamtos stebuklų šalį. Pasak lektoriaus, su gamta reikia susidraugauti ir nusipelnyti jos gėrybių!
Kadangi šie metai skirti minėti ir prisiminti Birutę Mariją Asekaitę – Gimbutienę, lietuvių kilmės archeologę ir antropologę, archeomitologijos pradininkę, seminaro dalyviai prisiminė šią iškilią asmenybę, aplankė jos kapą, esantį Petrašiūnų kapinėse.
Pirmos seminaro dienos pabaigoje dalyviai turėjo praktinį žygį į Kauno marių regioninį parką. Žygį ir gamtos gėrybių degustaciją pravedė dr. Asta Doftartė, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Kraštovaizdžio architektūros ir rekreacijos katedros vedėja.
Antros dienos seminaro programa vyko grupėse: dalyviai pasirinko vieną iš trijų organizatorių ugdymo įstaigą ir stebėjo atviras pedagogų pamokas.
Džiaugiamės ir dėkojame mūsų mokyklos mokytojams Anetai Ivanauskienei ir Rimai Marozienei, Danguolei Keturakienei ir Leonijai Petrauskaitei, Kristinai Ališauskienei bei Vilmai Viltei Šivickienei, kurios vedė atviras pamokas – €dalijosi savo gerąja darbo patirtimi ir garsino mūsų mokyklos vardą respublikiniame pedagogų seminare.
Džiugi galimybė tobulėti, dalintis ir augti!
Mokytoja Kristina Ališauskienė

 

 

Paskelbta 2021-10-03