ANTROKŲ IŠVYKA Į KERNAVĘ

Gegužės 7 dieną 2a ir 2b klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis Irena ir Aušra  aplankė vieną garsiausių Lietuvos paveldo vietovių – pagoniškąją Lietuvos sostinę Kernavę.  Antrokai pasigrožėjo pavasariu alsuojančiais Kernavės piliakalniais, nuostabiais Neries vingiais, dalyvavo įdomioje edukacinėje pamokoje „Kaip žmogus senovėje gyveno?“ bei pasivaikščiojo po seniausius laikus menantį Kernavės archeologinį muziejų. Pagilinę savo istorines žinias keliautojai nuvyko į alpakų ūkį, kuris įsikūręs greta kitos istorinės Lietuvos sostinės  – Trakų. Čia vaikai patyrė daug įsimintinų įspūdžių: ne tik sužinojo, iš kokio žemyno kilę šie mieli gyvūnai, kiek jų gyvena Lietuvoje, bet juos maitino, glostė. Kelionė buvo ilga, tačiau įdomi ir įsimintina. Antrokai grįžo kupini noro bei ryžto ir toliau kuo dažniau keliauti po Lietuvą, kad geriau ją pažintų, kuo daugiau sužinotų ir išmoktų!

Paskelbta 2024-05-08

„PASAULĮ KURIAME KARTU“

Gegužės 7 d. pirmų klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Pasaulį kuriame kartu“. Užsiėmimo metu vaikai iš lego kaladėlių kūrė miestą. Edukacijos metu buvo ugdomi mokinių planavimo ir laiko valdymo įgūdžiai, plėtėsi tarpasmeninio bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžiai, lavėjo erdvinis atpažinimas bei supratimas. Užsiėmimą vedė Jaunųjų inžinierių edukatorė. 

Paskelbta 2024-05-08

KALBOS IR KNYGOS DIENA

Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais ( Maura Roan McKeegan).
Šiandien progimnazijos mokiniai dalyvavo kūrybinėje skaitymo ir kalbos turtinimo akcijoje „Mokykla skaito”, taip paminėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, skirtą 120-osioms metinėms pažymėti. Įvairiose erdvėse mokiniai pasklido su knyga rankose – nuo mažiausiųjų iki vyriausiųjų, o stenduose puikavosi mokinių piešti „Kalbos margumynų” darbai.
Lietuvių kalbos mokytoja Audronė.
 

Paskelbta 2024-05-07

GĖLĖS MAMAI!

Priešmokyklinės grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai dailės, technologijų pamokose gamino gėles. Akcijos „Visos gėlės MAMAI” dieną iš gėlių sudėliojo širdį – meilės ir pagarbos simbolį Mamai!

Paskelbta 2024-05-06

MOKINIŲ IŠVYKA Į ESTIJĄ IR LATVIJĄ

Keliauti visada smagu!
5-8 klasių jungtinė mokinių grupė, lydima mokytojų Audronės ir Anetos, balandžio mėnesio paskutines dienas praleido pažindami kaimynines šalis ir mokydamiesi kitaip. Dviejų dienų išvykoje mokiniai aplankė Rygos zoologijos sodą, veikiantį nuo 1912 m., grožėjosi kaimyninės šalies vaizdais, o vakare pasiekė Tartu – universitetinį, antrą pagal dydį Estijos miestą. Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva, Domo katedros griuvėsiai ir Universiteto biblioteka – visa tai išsidėstę senamiesčio panoramoje. Antros kelionės dienos rytas smalsuolius pakvietė į AHHAA mokslo centrą – vieną moderniausių muziejų pasaulyje. Čia kitaip nei įprastuose muziejuose, taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską – čia niekas nėra draudžiama. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia mokiniai galėjo išbandyti veidrodžių labirintą, milžinišką energijos mašiną (Niutono obelis), patirti žemės drebėjimą, nuotykių liftu nusileisti į žemės gelmes, o planetariume susipažinti su mūsų Visatos slėpiniais, visiškai saugiai pasivažinėti dviračiu ant kelių metrų aukštyje ištempto lyno ir suvokti, ką jaučia cirko akrobatai.
Tai puiki pažintinė-kultūrinė patirtis!
 

Paskelbta 2024-05-02

PASAULINĖS ROBOTŲ OLIMPIADOS NACIONALINIS ETAPAS

Balandžio 19 d. Utenos STEAM centre vyko Pasaulinės Robotų olimpiados varžybų nacionalinis etapas. Šios varžybos vyksta nuo 2004 m. ir siekia vienyti jaunus žmones iš viso pasaulio, skatinant kūrybiškumą ir mokantis projektavimo bei problemų sprendimo. Mūsų mokyklos komanda LegRob Stars, kurios sudėtyje buvo 3c klasės mokiniai Simonas C. ir Oskaras Ž. pasaulinės Robotų olimpiados  nacionaliniame etape pelnė garbingą 3 vietą.  Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniaisiais mokiniais!  

Mokinius varžyboms paruošė Robotikos būrelio mokytoja Vilma P. 

Paskelbta 2024-05-02

EDUKACINĖSA DIRBTUVĖS SU AKTORIUMI GINTARU BEJERIU „GYVENIMAS TIK PAS MUS“

Šį kartą 2b klasės vaikai į Nacionalinį Kauno dramos teatrą skubėjo, kad pasimokytų pajusti savo kūno ir ir balso galimybes, kad išmoktų lavinti atmintį bei darbo komandoje įgūdžius ir, žinoma, kad suprastų teatro meno kūrimo subtilybes. Dramos teatro aktorius  G. Bejeris antrokams parodė ne tik teatro užkulisius, Tavernos ir ilgąją scenas, bet atsakė ir į vaikų rūpimus klausimus apie aktorystę bei pamokė, kaip turi elgtis aktorius, kad jo kuriamas personažas būtų įtikinamas, įsimintinas ir išraiškingas. 
 
 Mokytoja Aušra Žemaitienė
 

Paskelbta 2024-05-02

NETRADICINĖ PAMOKA MAIRONIO MUZIEJUJE

Šiandien 6b klasės mokiniams literatūros pamoka vyko netradicinėje erdvėje – Maironio memorialiniame muziejuje. Namų erdvės bei jose esantys autentiški baldai ir daiktai mokiniams leido nukeliauti į 1909 metus, kada gyveno tautos dainius. Susipažinę su gyvenamąja aplinka, išklausę įdomių pasakojimų, mokiniai dalyvavo interaktyviame žaidime.

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė.

Paskelbta 2024-04-26

AR GALIMA NERTI Į TEATRĄ?

Ar galima nerti į teatrą? Tiktai TAIP! Tuo įsitikino 2a ir 2b klasės mokinukai. Vaikai kartu su savo mokytojomis Irena ir Aušra dalyvavo   Kauno dramos teatro festivalio „Nerk į teatrą 2024” atidaryme ir išbandė šiuolaikines interaktyvaus teatro formas. Antrokai kartu su teatro aktoriais aplankė net tris dramos teatro scenas, pasivaikščiojo po paslaptinguosius užkulisius, pasimatavo įvairiems spektakliams kurtus įmantrius perukus, pabuvojo didingų dekoracijų kūrimo dirbtuvėse. Buvo įdomu patirti teatrą tokį, kokio niekada nesi matęs.

Paskelbta 2024-04-26