ŠEŠTOKŲ IŠVYKA Į VILNIŲ

6a ir 6b klasių mokiniai su savo klasių vadovėmis pažintį su Vilniumi pradėjo nuo apsilankymo Valdovų rūmuose, kad prisiliestų prie to, ką sugebėjo išsaugoti istorinė atmintis. Iš čia valdovai lėmė krašto gyvenimą ir likimą, čia jie priiminėjo kitų šalių valdovus ir diplomatus, čia virė kultūrinis gyvenimas, čia pirmiausia atkeliavo mada – aprangos, buities, maisto. Ekskursijos metu sužinojome, kodėl ir kada Gedimino kalno pašonėje išdygo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija – puošnūs, ištaigingi rūmai. Rūmų paslaptis atskleisti padėjo gausūs archeologiniai radiniai. Keliaudami laiku per šimtmečius, pajutome trijų epochų dvelksmą: santūrią vėlyvąją gotiką, šviesų, spalvingą renesansą ir įmantrųjį baroką. Prisiminėme, kokie LDK valdovai gyveno Vilniaus rezidencijoje, kokie svarbūs įvykiai buvo aukso raidėmis įrašyti į šių rūmų istoriją. Susipažinome su puošniomis rūmų salėmis ir menėmis, kurių grožis atima žadą net ir mūsų amžininkui.

Vėliau keliavome į  Lietuvos panteoną – Arkikatedrą baziliką. Lankėme turtingiausius ir įspūdingiausius Vilniaus Katedros požemius, kuriuose pamatėme, kur ir kaip buvo laidojami Lietuvos galingiausieji, kur stovėjo pirmoji Katedra ir kas jai nutiko. Sužinojome, kokios mįslės gaubia Vytauto Didžiojo kapą ir kokio stebuklo dėka Katedros požemiuose išliko karališkieji palaidojimai, kuris valdovas Katedros požemiuose “paliko” savo širdį ir kur paslėptos karališkosios brangenybės. Turėjome galimybę savo akimis pamatyti seniausią freską Lietuvoje bei išgirsti neįtikėtiną jos atradimo istoriją. Na, ir be abejo, aplankėme legendinės gražuolės Barboros Radvilaitės amžino poilsio vietą, sužinojome, kaip iš tiesų atrodė gražiausia XVI a. Europos moteris ir kas pasiglemžė karalienės gyvybę. Ekskursijos metu taip pat aplankėme Šv. Kazimiero koplyčią, saugančią šventojo karalaičio Kazimiero Jogailaičio palaikus. O pati koplyčia pelnytai vadinama vienu gražiausių baroko paminklų Lietuvoje. Turėjome galimybę pasižvalgyti po aukščiausią pastatą Lietuvoje – 326 m aukščio Vilniaus televizijos bokštą!

Išvyką organizavo 6b ir 6a klasių vadovės

Paskelbta 2022-03-11