EUROPOS KALBŲ DIENA

„Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas“ (M. Daukša)
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Šia diena siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.
Tad rugsėjo 26-oji – šurmulinga diena ir mūsų progimnazijoje – minime Europos kalbų dieną! Tai kalbų, dorinio ugdymo bei menų mokytojų organizuotas integruotas projektas, kurio veiklas koordinavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audronė.
Iš ryto mokinius, mokinių tėvelius, mokytojus, darbuotojus pasitiko plakatas ,,Ryto pasisveikinimas“ europietiškai! Progimnazijos erdves papuošė dailės darbų paroda, skirta žymiems Europos šalių architektūros paminklams, projektiniai darbai „Sustok ir paskaityk“ apie žymius žmones (rašytojus, mokslininkus, kompozitorius, dailininkus, sportininkus).
7a klasės mokiniai, vadovaujami matematikos mokytojos Rimos, surengė matematinę kelionę į Europos sostines, mokytojas Tomas su mokiniais rūpinosi, kad pertraukų metu skambėtų Europos šalių tautinė muzika, užsienio kalbų mokytojos mokinius pakvietė į Kachoot viktorinas o lietuvių kalbos mokytoja Audronė – į viktoriną ,,Duok penkis“. Kolegoms mokytojams surengta degustacija ,,Maisto kelionė“.
Diena prabėgo greitai, palikdama daug įspūdžių, geros nuotaikos.
Kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti ne tik savo, bet ir kitų šalių tradicijas, kultūras. Nepamirškime, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės gimtosios bei užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Paskelbta 2023-09-26