PROJEKTAS „BASKET CHANGEMAKER: PLAY, INCLUDE AND EDUCATE“

Rugsėjo 18-19 dienomis įvyko antrasis tarptautinio projekto „Basket ChangeMaker: play, include, and educate” (BaskEUball) (Projekto numeris: 621461-EPP-1-2020-1-ES-EPPKA3-IPI-SOC-IN) susitikimas Kaune. Krepšinio Akademija „Snaiperis”, kartu su Lietuvos sporto universiteto bei Kauno šv. Kazimiero progimnazijos atstovais (mokytojos A. Macežinskienė ir A. Ivanauskienė) priėmė projekto partnerius iš Graikijos Respublikos bei Ispanijos Karalystės šalių.
Dvi dienas su visų organizacijų atstovais intensyviai kūrėme planus, dalinomės idėjomis, kaip krepšinio pagalba suvienyti vaikus iš skirtingų Europos šalių. Šiame projekte sieksime panaudoti krepšinį kaip įrankį įtraukti įvairių socialinių grupių vaikus į sportinę, meninę veiklą, vienyti mokytojų, vaikų bei tėvų bendruomenes.
Kiekvieną šalį kaip partneriai atstovauja bendrojo ugdymo mokykla, krepšinio klubas ir universitetas (arba švietimo organizacija). Kiekviena šalis atrinks po 10 mergaičių ir berniukų (3 ir 4 klasės), tame tarpe ir keletą mokinių iš pažeidžiamų socialinių grupių, integruos juos į skirtingas krepšinio komandas ir ugdys ne tik krepšinio, bet ir bendravimo, bendradarbiavimo, mokymosi įgūdžius, anglų kalbos, kaip pagrindinės projekto bendradarbiavimo kalbos, kalbėjimo įgūdžius ir kt.
Po oficialių susitikimų svečiai lankėsi Lietuvos sporto universiteto laboratorijose, aplankė „Krepšinio namus“, degustavo tradicinių lietuviškų patiekalų. Dviejų dienų susitikimus užbaigėme sporto salėje, stebėdami KA „Snaiperis” U12 treniruotę.
Jau netrukus prasidės projekte numatytos veiklos – pamokos, treniruotės bei pasiruošimas tarptautiniams turnyrams trijose Europos šalyse – Lietuvoje, Graikijoje bei Ispanijoje.
Partneriai:
Krepšinio Akademija Snaiperis
Lietuvos Sporto Universitetas
Kauno šv. Kazimiero progimnazija
UdG- Universitat de Girona
Action Synergy SA
Escola La Farga
Club Bàsquet Salt
2nd Primary School Nea Peramos – Attikis
Enosi Neas Paramou – Megaron
* Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Asta M., mokytoja, projekto koordinatorė

Paskelbta 2023-09-28