PROGIMNAZIJOS PROJEKTAS „MOKOMĖS KITAIP“

Kompetencijos  turi  būti  ugdomos  visą gyvenimą,    nes sudėtingame,   dinamiškame   ir   dažnai   nenuspėjamame gyvenime  nuolat  atsiranda  situacijų,  kurios  reikalauja mokytis toliau, būti aktyviam ir savarankiškam. Šiuolaikinėje visuomenėje kompetencijas galima   apibūdinti   kaip   dinamišką žinių,   supratimo, gebėjimų ir įgūdžių derinį. Mokytis  mokomasi  ne tik per  dalykų  pamokas, bet ir tada,  kai  mokiniai  atlieka  produktyviąsias  ir  kūrybines  užduotis:  įgyvendina  projektus,  tyrinėja  gamtinės  aplinkos  ar  socialines  problemas,  rengia  darbų  pristatymus  ir  pan.  Šiuolaikinė mokykla negali būti suvokiama tik kaip lokalus fizinis pastatas, kuriame dalijamasi žiniomis. Ji reiškia daug daugiau, kadangi yra atsakinga už brandžios vaiko asmenybės ugdymą, jo saugumą, sveikatą bei gebėjimą sumaniai integruotis į šiuolaikinį pasaulį, visuomenę.

Todėl 2020 m. rugsėjo 7-11 d. Kauno šv. Kazimiero progimnazijoje jau antrą kartą vyko projektas „Mokomės kitaip“ 1-8 klasėse, kuris ir buvo orientuotas į mokinių bendrųjų kompetencijų ugdymą, integruojant dalykines kompetencijas. Šis projektas yra Progimnazijos bendruomenės įgyvendinamo savito mokinių asmenybės ūgties projekto „Aš augu“ dalis. Bendruomenės sutelktų pastangų dėka buvo parengta ir įgyvendinta turininga projekto programa.

Paskelbta 2021-02-06